Özel Beyaz Zambak Refia Hatun Anaokulu eğitim-öğretime açıldı.

Beyaz Zambak Anaokulu açıldı

Paylaşın:

 

Özel Beyaz Zambak Refia Hatun Anaokulu eğitim-öğretime açıldı.

Çorum’un ilk özel anaokulu olan Beyaz Zambak, Çöplü Mahallesi Kunduzhan Caddesi numara 84’te hizmete girdi.

 

‘Çocuklarımızın Geleceği İçin’ sloganıyla hizmete sunulan Beyaz Zambak Anaokulu, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtlarına başladı.

 

Beyaz Zambak Anaokulu Müdürü Mehmet Kahraman, “Okul öncesi eğitim alanında Çorum halkının hizmetindeyiz.” dedi.

Tam gün eğitim verecek olan Beyaz Zambak Anaokulu’nun 250 metrekare alan üzerine inşaa edilen üç katlı binasında 5 derslik, oyun salonu, uyku odası, çok amaçlı salon, mutfak gibi bölümlerin yanı sıra idari birimlerin de yer aldığını anlatan Mehmet Kahraman, öğrenciler için tüm ayrıntıları düşündüklerini ifade etti.

 

Alanında deneyimli isimlerden oluşan uzman bir eğitim kadrosuyla hizmet vereceklerini vurgulayan Kahraman, “Yardımcı personelimizle de öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğiz.” dedi.

Yemek ve servis hizmeti de vereceklerini dile getiren Kahraman, kontenjanlarının 90 öğrenci olduğunu ve kayıtların devam ettiğini kaydetti.

 

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER IŞIĞINDA EĞİTİM

Milli Eğitim’in temel ilkeleri ile milli ve manevi değerler ışığında eğitim vereceklerinin altını çizen Kahraman, ahlâk ve değerler eğitimine de özel önem vereceklerini sözlerine ekledi.

Sundukları eğitim imkanları ile ilgili açıklamalarını sürdüren Kahraman, şöyle konuştu:

“Yeni sezonla birlikte anaokulu olarak hizmete başlayan Özel Beyaz Zambak Refia Hatun Ana Okulu; okul öncesi eğitimi veren özel bir kurum olup, deneyimli eğitim kadrosu, tam donanımlı binası, eğitim ve öğretim ortamında kullanılan materyallerin çeşitliliği ve bolluğu açısından örnek bir anaokuludur.

 

Misyonumuz; milli-manevi değerlere ve ulusal kültürüne bağlı, özgün yeteneklerini geliştirebilen, kendine güvenen, sosyal, dürüst, duyarlı, sorumluluklarını bilen, bilimsel düşünebilen, üretken, doğaya karşı bilinçli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, ahlaki değerlere sahip, erdemli tüm gelişim alanlarında kapasitenin en üst noktasına ulaşmış, insan haklarının bilincinde, farklılıklara saygılı, evrensel bir bakış açısına sahip, devam edeceği eğitim hayatı için gerekli donanıma sahip, mutlu huzurlu ve saygılı bireyler yetiştirmektir.

 

Vizyonumuz ise; çocuklara günümüz şartlarına uygun, gelişmiş, nitelikli, zengin sosyal ve aktif bir eğitim ortamı sunarak ahlaki ve kültürel değerlere sahip, güçlü, huzurlu, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

 

‘4-6 YAŞ ÖĞRENCİLERE HİZMET VERİYORUZ’

4 - 6 yaş okul öncesi dönemi, gelişimin en hızlı öğremenin en yoğun olduğu dönemdir, insan hayatı boyunca öğrenmesi gerekenlerin % 60'ını bu dönemde alır. Bu dönem gelişim için en önemli dönemdir. Tesadüflere bırakılmamalıdır.

Beyaz Zambak'ta yemek ve kahvaltı kendi mutfağımızda hazırlanır. ‘Çocuk ağız tadı’ adı altında kendimize özgü bir mutfak anlayışıyla malzeme ve sunum çocuklarımız için önemsenir.

Beyaz Zambak'ta yemek ve beslenmenin ötesinde bir alt yapı eğitimi olarak düşünülür.

Okulumuzda; lavabo gibi yerlerde gün içerisinde temizlik ve hijyen görevlilerimiz tarafından ehemmiyetle sağlanır.

 

Anaokulumuzda çocuklarımıza okulu sevdirmek, duygusal ve sosyal zekâ gelişimini sağlamak, eğlenerek öğrenmelerini sağlayarak bilime ve gelişmelere açık olmaları tasarlanmıştır. Okulumuzda geniş merdivenlerimiz ve koridorlarımız, lavabo ve tuvaletler, mutfak ve yemekhane, oyun salonumuz, oyun parkı, sınıflar, uyku odamız bulunmaktadır.

Beyazzambak anaokuluna adım atan her çocuk kendini özel ve değerli hisseder. Okulumuzun programı Milli Eğitim’in programına uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Yavrularımızın en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen sorumluluklarını bilen, yalnızca zihinsel olarak değil bedensel, sosyal ve duygusal yönlerden de çok yönlü katılımcı ve duyarlı bir birey olarak gelişimini sağlamak en büyük gayemizdir.

 

Temel hedefimiz; yavrularımızın bilgiye her zaman ulaşabilen, onu doğru yorumlayabilen ve geliştirebilen, öğrenmeyi öğrenmiş ve uyumlu kişilik geliştirmiş bireyler olmalarıdır.

 

Okul öncesi eğitim alanında sunduğumuz imkanlar hakkında detaylı bilgi almak ve okulumuzu yakından görmek isteyen velilerimizi Kunduzhan Mahallesi Muhtarlığı üstü, İsa Halife Kız Yurdu yanında hizmet veren Özel Beyaz Zambak Refia Hatun Anaokulu’na bekliyoruz.”

Diğer Haberler