Bugün :

Devlet Hastanesi ilklere imza attı


Çorum Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Murat Çalbıyık, Türkiye’de ilk uygulanan bir yöntemle üç hastayı başarıyla ameliyat ederek sağlığına kavuşturdu


4549.kez Okundu - 28.09.2011 08:55:49

 

 

Çorum Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Murat Çalbıyık, Türkiye’de ilk uygulanan bir yöntemle üç hastayı başarıyla ameliyat ederek sağlığına kavuşturdu.

 

Geçirdiği kaza sonucu eli bilekten kırılan hastalara, Mikroney-2 adı verilen sistem ilk kez uygulandı. Ameliyattan çıkan hastaya ilk günden itibaren tüm işlerini görme kolaylığı sağlayan ameliyat, hastanın günlerce alçıda kalma zorunluluğunu ve hareket kabiliyeti kaybı riskini ortadan kaldırdı.

 

2 günlük bebek ilk kez ameliyat edildi

Öte yandan Çorum Devlet Hastanesi’nde yaşanan bir ilk de Çocuk Bölümü’nde yapılan başarılı bir ameliyatla yaşandı. Henüz 2 günlükken, ince bağırsağına baskı yapan çok sayıda kist tespit edilen Soner Efe Göçmen adlı bebek, Çocuk Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kemal Ağeğin tarafından başarıyla ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

 

Başarı gurur verdi

Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Musa Zorlu, Çorum Devlet Hastanesi'nin eğitim hastanesi kalitesinde hizmetlere başarıyla imza attığını, görev yapan doktor, hemşire ve tüm sağlık personelinin özveri ve güvenle hizmet ettiklerini belirterek, başarılı ameliyatlarından dolayı  Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Murat Çalbıyık, Çocuk Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kemal Ağeğin  ve servis personellerini tebrik etti. 


Kamha Termal Apart Otel
Belediye karşısı Hamamözü Amasya
03587876419
-
Reel Mobilya
info@reelmobilya.com.tr
2248814
www.reelmobilya.com.tr
Özlem İpek Galeria
Osmancık Cad. 1. İstiklal Sokak
212 59 47
www.ozlemgaleria.com
İntegral Turizm
İnönü Caddesi Benderli İş Merkezi kat 1 Emniyet Müdürlüğü karşısı
2249488
-


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.