Türkiye Kamu-Sen tarafından Kamu çalışanları arasında halı saha futbol turnuvası düzenlendi.

Kamu-Sen’den Futbol Turnuvası

Paylaşın:

Türkiye Kamu-Sen tarafından Kamu çalışanları arasında halı saha futbol turnuvası düzenlendi. Turnuva hakkında dün Tertip Komitesi üyeleri Türk Eğitim Sen Çorum Şube Sekreteri Ahmet Özüdoğru, Sami Öncel, Vahit Kolcu ve Vedat Kara düzenledikleri basın toplantısında bilgiler verdiler.


Türk Eğitim Sen Şube Sekreteri Ahmet Özüdoğru, bu yıl ilk kez düzenleyecekleri turnuvada tüm Kamu çalışanlarının takım oluşturabileceğini amaçlarının Kamu çalışanların spor yapmalarına imkan sağlamak olduğunu söyledi.


Turnuvada müsabakaların Ticaret Meslek Lisesi Halı Saha’da oynanacağını belirten Ahmet Özüdoğru, ‘Takımlar en fazla iki kurum elemanlarından oluşacak iki kurum dışından yalnızca bir oyuncu kadrolarına katabilecekler. Her takımda en fazla üç beden eğitimi öğretmeni olabilecek.
Maçlar 2x50 devre halinde oynanacak takımlar listelerinde 12 isme yer verecek ve sahada 7 kulübede ise beş oyuncu olacak. Takım listelerinde geçen sezonda faal olarak futbol oynamış isimler yer alamayacak. Üst üste iki sarı kart gören oyuncu bir maç ceza alacak. Direk kırmızı kart gören oyuncu ise iki maç ceza alacak hakem raporuna göre bu ceza artabilecek.


Turnuvanın statüsü ve gruplar kura çekiminde Tertip Komitesi tarafından belirlenecek. Turnuvada grup maçları tek devreli lig statüsünde, ikinci turdan itibaren ise tek maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak. Bu şartlar doğrultusunda turnuvaya katılmak isteyenler 26-30 Eylül tarihleri arasında ön kayıt yaptırabilecekler.


Takımlar 5 Ekim Çarşamba günü saat 10.00 ile 16.00 arasında takımlar sporcuların sağlık raporu, görev yeri belgesi ve fotoğraf bir adet Türk Eğitim Sen’e teslim edilecek. Bu evrakları teslim eden takımlar kesin kayıtlarını yaptırmış olacaklar.


Katılım ücreti olarak 100 TL ücret alınacak ve buda turnuva giderleri ve ödül finansmanında kullanılacak. Turnuvanın fikstür çekimi 7 Ekim Cuma günü saat 18.30’da takım temsilcilerinin katılımı ile Kamu Sen’de yapılacak. Müsabakalar 15 Ekim cumartesi günü oynanacak maçlarla başlayacak. Turnuva sonunda şampiyon olana üç, ikinci olarak iki ve üçüncü olan takıma ise bir çeyrek altın ödül verilecek.


Turnuvayla ilgili tüm duyurular
www.turkeğitimsencorum.org internet adresinden duyurulacak takımlara başka duyuru yapılmayacak. Turnuva hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler Kamu Sen’in 225 15 -89 veya Ahmet Sözüdoğru’nun 0 505 580 43 09 veya 0 505 580 43 34 nolu telefonları arayabilecekler.

Diğer Haberler