Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası’nın 31’inci akülü aracı sahibini buldu. Osmancık İBD Dinlenme Tesisi Yöneticisi Ümit Yedekci tarafından...

‘Hayatımın en güzel hediyesini aldım’

Paylaşın:

 

Kıyı Köşe Akülü Araç Kampanyası’nın 31’inci akülü aracı sahibini buldu. Osmancık İBD Dinlenme Tesisi Yöneticisi Ümit Yedekci tarafından kampanyamıza hediye edilen akülü araç, şeker hastalığı nedeniyle 7 yıl önce sol bacağı kesilen Neziha Erbaş’a teslim edildi. Erbaş, “Hayatımın en güzel hediyesini aldım.” sözleriyle mutluluğunu izah etti.

 

Osmancık Haber Gazetesi tarafından desteklenen kampanyamız, Osmancıklı engellilerin umudu olmaya devam ediyor. Osmancık Haber Gazetesi’nde yayınlanan akülü araç kampanyası ile ilgili haberleri görerek çok etkilendiğini ifade eden Osmancık İBD Dinlenme Tesisi Yöneticisi Ümit Yedekci, kampanyamıza hediye ettiği aracın Neziha Erbaş’a teslim edildiği mütevazi törenimize de katıldı.

 

Eşi Ali Erbaş’la birlikte Osmancık Haber Gazetesi bürosuna gelen Neziha Erbaş, kendisi için alınan akülü aracı görünce göz yaşlarını tutamadı. Mutluluk gözyaşı döktüğünü söyleyen Neziha Erbaş, “7 yıldır hep sabrettim, katlanmaya çalıştım. Allah kimseye dert vermesin. Böyle bir hediye alacağımı hiç ummuyordum. Hele de tanımadığım bilmediğim insanların benim için kaygı duyup yollara düşmesi, cebinden para verip akülü araç alması, binlerce insanın bu işe katkı sağlıyor olması beni daha çok duygulandırdı.” dedi.

 

Sol dizinin altından kesilen bacağındaki protezle bir türlü yürüyemediğini dile getiren Neziha Erbaş, ellerini açarak dua etti. Gözlerinden süzülen yaşlarla birlikte gönülden dua eden Erbaş, “Allah, bu hediyeyi bana veren ve bu işe katkı sağlayan herkesin gönlünün muradın versin. Biz garibin tekiyiz, kimimiz kimsemiz yoktu. Dün gece tanımadığımız birileri bize telefon edip akülü araç verileceğini söylediğinde duyduklarıma inanamadım. Heyecandan sabaha kadar gözüme uyku girmedi.” diyerek duygularını ifade etti.

 

Osmancık Haber Gazetesi önünde aracını teslim alan Neziha Erbaş ve beraberindekiler, emekli din görevlisi Hasan Akbaba’nın ettiği duaya iştirak ederken, Neziha Erbaş’ın mutluluğuna da ortak oldular.

Diğer Haberler