Başbakan'la yüz yüze görüştüler, taleplerini ilettiler.

Emeklilikte yaşa takılanlara iyi haber!

Paylaşın:

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu TBMM’ye çıkarma yaptı.

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar grubunun çeşitli illerden Ankara’ya gelen mensupları, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti önde gelenleri ile “emeklilikte yaşa takılanlar” meselesini yüz yüze görüştü.

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar heyetinde, Ülkay Mutlu (Mersin), Filiz Saylan (Ankara), Yeter Özsoy (Ankara), Selim Sarıçay (Isparta), Ahmet Kocabaş (Çanakkale), Arif Akar (Çanakkale) yer aldı. Heyet üyelerinin en önemli görüşmesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oldu. Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven 'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a konuyu iletmesi üzerine görüşme gerçekleşti. Heyet üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde şu ifadelere yer verdiler:

 

“Sayın Başbakan; Emeklilikte yaşa takılanlar olarak erken emeklilik peşinde değiliz, elimizden alınan haklarımızı istiyoruz. Bize işe başvurduğumuzda yaşlısın emekliliğe başvurduğumuzda da gençsin diyorlar. Sayın Başbakan, kimimiz iki, kimimiz on yıllık mağduriyetlere uğradık. Bu sizin zamanınızda yapılan bir düzenlemeden kaynaklanmadı, ama çözümü sizden bekliyoruz.”

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, sorunun kendisine ‘Kızgın Adam’ tarafından kendisine iletildiğini, bugün kendilerine sunulan dosyanın ise daha kapsamlı olduğunu belirterek, konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar platformu üyelerinin hazırladığı dosya ile ilgilenilmesi ve kendisine özet rapor sunulması konusunda talimat verdi.

 

Bakan Fatma Şahin; ‘Önemli bir mesele takipçisiyim’

 

Emeklilikte yaşa takılanlar grubunun ziyaret ettiği bir başka önemli isim de Aile’den Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Şahin oldu. Emeklilikte yaşa takılanların hazırladığı dosyayı inceleyen Bakan Şahin; “Bu bir mağduriyet. Mağduriyetin giderilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağım” dedi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’a dosya

 

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu üyeleri AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’la da görüştü. Elitaş’a dosyayı sunan emeklilikte yaşa takılanlar grubu üyelerine konuyla yakından ilgilenme sözü verdi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek’ten destek sözü

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile görüştü. İpek 'ten destek isteyen Emeklilikte Yaşa takılanlar grubu, kapsamlı dosyalarını sundu ve destek sözünü aldı.

 

Medya mensuplarına dosya

 

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu mensupları, Ankara 'da önde gelen medya mensupları ile de görüştü.

 

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu sırasıyla Yeni Akit Gazetesi Yazarı Serdar Arseven, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Anayurt Gazetesi Yazarı Murat Polat, Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Aslan, Kon Tv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan, Takvim Gazetesi Yazarı Emin Pazarcı ve Ekovitrin Ankara Temsilcisi Nihal Alp, Olay TV ankara Temsilcisi Mehmet Çataklı, NTV Kurumsal Koordinatörü Baran Sevisoğlu, Habertürk Parlamento Muhabiri İnan Gedik, Milliyet Gazetesi Parlamento Muhabiri Namık Durukan ile görüştü ve gazetecilere birer dosya sundu.

 

Diğer Haberler