Çorumspor Teknik Direktörü Ali Yüksel Can, sezon başı kampının takım olma yolunda önemli olduğunu...

‘Eksikleri takım oyunu ile aşabiliriz’

Paylaşın:

Çorumspor Teknik Direktörü Ali Yüksel Can, sezon başı kampının takım olma yolunda önemli olduğunu ancak hala eksiklerinin çok olduğunu söyledi. Can, çok genç ve tecrübesiz bir takım olduklarını liginde çok zor geçeceğini bildiklerini belirterek ‘Çorum’da yaptığımız fiziksel çalışmaların ardından 10 günlük kamp döneminde taktiksel çalışmalara ağırlık verdik ve bunları hazırlık maçlarında görme imkanı bulduk.


İlk maçta hem fiziksel olarak hemde taktiksel olarak oldukça iyi bir görüntü verdik. Ancak son iki maçımızda fiziksel olarak düşüşle birlikte bazı olumsuzlak yaşadık. Tabiki oyun sistemini oturtmamız zor olacak. Çünki elimizdeki kadro genç ve tecrübesi oyun bilgisi az arkadaşlar. Biz bu eksikleri gidermek adına çalışmalar yapacağız.


Ligin başlamasına yaklaşık 20 günlük bir süre var ve bu süreyi en güzel şekilde değerlendirerek çok daha iyi duruma gelmek istiyoruz.  Tabiki elimizdeki kadronunda gücüde belli. Eksiğimiz çok hedefimiz lig başlayana kadar bunları asgariye indirmek. Önceliğimiz takım oyunu oynatmak ve yeni oyun sistemini sahaya yansıtmak. Şunuda iyi biliyoruzki ligde işimiz oldukça zor.

Diğer Haberler