AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, CHP Milletvekili Tufan Köse'nin 'AKP köylere gidemiyor' açıklamasını...

‘CHP hayal satar, AK Parti hizmet yapar’

Paylaşın:

 

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, CHP Milletvekili Tufan Köse'nin 'AKP köylere gidemiyor' açıklamasını komik olarak değerlendirdiği basın toplantısında, "Hangi köye gitmek istiyorsa o köye birlikte gitmeye hazırız. Ayrıca hodri meydan diyorum, gelsinler iktidarımızın son 10 yılını, 50 yılla her alanda kıyaslamaya hazırım. CHP hayal satıyor, biz gerçek hizmetin peşindeyiz." dedi.

 

Ramazan ayının 30 gününü ilçelerde ve köylerde geçirdiklerini, AK Parti olarak gidemedikleri köy olmadığını, seçimlerde milletin verdiği oyların, köylünün Ak Parti ile arasındaki güçlü bağın ve memnuniyetin göstergesi olduğuna vurgu yapan Ahmet Sami Ceylan, sulama yatırımları ile ilgili verdiği örnekte, Koçhisar'ın 125 bin dönüm, Evci'nin 27 bin dönüm, Bayat ve çevresinin 85 bin dönüm ve Dutludere'nin 110 bin dönüm araziyi sulu tarıma kavuşturacağı örneğini verdi.

 

"2001'de Çorum'daki köylerimizin içme suyu yüzdesi kaçtı, bugün kaç? Kanalizasyon ne kadardı, bugün ne kadar? Asfalt yol ağımız ne kadardı, bugün ne kadar? Ben bu soruların tüm cevaplarını biliyorum, lütfen kendileri de biraz araştırıp dersine çalışsınlar." diyen Ceylan, eleştirirken bilgilenerek ve gerçekçi olarak eleştiri yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Ceylan, "Sadece tatilde bir kaç köy gezerek, Çorum'un köylerinin tümünü gezip, tüm sorunları tespit etmiş olmuyorsunuz. Biz senenin tüm günü halkımızın içinde ve sorunların tespit ve takipçisiyiz. Biz CHP gibi hayal satmıyoruz, işimizi yapıp hizmet üretiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Diğer Haberler