Meroğlu Ahşap Sanayi tarafından geliştirilen çizgisiz kenar işleme teknolojisi, mobilya üretiminde yeni bir çığır açtı.

Meroğlu’ndan Türkiye’de bir ilk

Paylaşın:

 

 

 

Meroğlu Ahşap Sanayi tarafından geliştirilen çizgisiz kenar işleme teknolojisi, mobilya üretiminde yeni bir çığır açtı.

 

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Meroğlu, tasarladığı özel makine ile akrilik kapak üretimine başladı.

 

Mobilya sektörde büyük ilgi uyandıran yeni nesil üretim teknolojisini tanıtan Meroğlu Ahşap Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Okan Meroğlu, çizgisiz kenar çözümleriyle Türkiye’de bir ilke imza attıklarını söyledi.

 

Akrilik kapağın lakeden daha sağlam, parlak ve çizilmez olduğunu vurgulayan Okan Meroğlu, “Kompakt bir yapıda olan ürünümüz sararma ve solma yapmadığı gibi sudan da etkilenmiyor” dedi.

 

Geliştirdiği makineye ‘Faydalı Model’ tescili almak için ilgili kurumlara müracatta bulunduğunu anlatan Meroğlu, akrilik kapağın her tür mutfak mobilyasında kullanılabildiğine dikkat çekti.

 

Ürün geliştirme ve ham madde temini noktasında ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getiren Meroğlu, “Fikir olarak Uzakdoğu’dan etkilenmeme rağmen daha kaliteli ve benzersiz bir teknoloji üretmeyi başardık” diye konuştu.

 

Yaklaşık iki yıl süren tasarım sürecinin ardından ortaya çıkardıkları ürünü pazarlamak için harekete geçtiklerini belirten Meroğlu, ‘Meo’ markasıyla ürettikleri akrilik kapak çeşitlerini 17-20 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen uluslararası bir fuarda görücüye çıkardıklarını söyledi.

 

Meo Akrilik Kapak’ın Şubat ve Mayıs ayında Almanya’da, Kasım ayında ise Dubai’de düzenlenecek fuarlarda tanıtılacağını açıklayan Meroğlu, amaçlarının yurt içi ve yurt dışı mobilya pazarında söz sahibi olmak olduğunu kaydetti.

 

Üretimini gerçekleştirdikleri akrilik kapakla Çorum ekonomisine ciddi katma değer sağlayacaklarını vurgulayan Meroğlu, yurt içindeki ünlü mobilya markalarından talep almaya başladıklarını müjdeledi.

Diğer Haberler