Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 10. Genel Kurulu’nu Vakıf Genel Merkezi Kadıköy İstanbul’da gerçekleştirdi.

ÇEKVA hedef büyütüyor

Paylaşın:

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 10. Genel Kurulu’nu Vakıf Genel Merkezi Kadıköy İstanbul’da gerçekleştirdi.

 

Vakıf Başkanı Avni Çelik’in açış konuşmasının ardından Divan Kururlu oy birliği ile seçildi. Vakıf Onursal Başkanlarından Prof. Dr. Ahmet Samsunlu divana başkanlık etti. Mustafa Özten ve Nazlı Kümbül divanın diğer üyeliklerine seçildiler.

 

Genel Sekreter Sabit Velidedeoğlu tarafından okunan Yönetim Kurulu (tüm şubeler dahil) faaliyet raporu, bilanço ile Hüseyin Kapusuz tarafından sunulan denetleme kurulu raporları oy birliği ile kabul edildi.

 

Oy birliği ile seçilen yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Derindere Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derindere, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir, Maltepe Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Yılmazcan, ODTÜ Öğretim Üyesi, Köşe Yazarı Prof. Dr Şükrü Kızılot, Termko Soğutma Sabit Velidedeoğlu, ECE Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Ahmet Kış, Mustafa Özgür Tezel, Kadınlar Kolu Başkanı Nihal Berkay ve Av. Hüseyin Tuzcu.

 

Denetim Kurulu’na ise Hüseyin Kapusuz, Feyyaz Şehirli seçildi.

 

Burs alan öğrenci sayısı artacak

 

Seçimlerin ardından konuşan Vakıf Başkanı Avni Çelik, vakfın önceki dönemdeki yöneticilerin yaptığı olumlu çalışmalara ilave olarak iki yıllık süreçte bursiyer miktarını birinci yıl için 552’ye, aylık burs miktarını 200 TL’ye, ikinci yıl ise öğrenci sayısını şubelerle birlikte 951’e burs miktarını ise 250 TL’ye çıkardıklarını, gelecek iki yıl için bursiyer sayısını 1500’e çıkarma hedefi koyduklarını belirtti.

 

İstanbul'da okuyan öğrencilere yurt yapma zorunluluğuna değinen Çelik, konuşmasına ÇEKVA'nın Çorum'un en önemli Sivil Toplum Örgütü olması, lobi faaliyetlerine ağırlık vermesi gerektiğini, Çorum, Ankara, İzmir ve Antalya'da yeni yapılanma sürecine girildiğini, Çorumlu sanayici, iş adamı ve Çorumlu’nun bu çalışmalara katkı sağlamasını talep ettiklerini ifade etti.

 

Genel Kurul’da söz alan diğer üye ve misafirler, ÇEKVA'ya ilginin gittikçe arttığını, bu durumun Çorumlu’yu mutlu ettiğini dile getirerek, başta Vakıf Başkanı Avni Çelik olmak üzere Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiler.

Diğer Haberler