KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından geliştirilen...

Erdemli Makine’ye KOSGEB ziyareti

Paylaşın:

KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesini yerinde görmek üzere Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. fabrikasını ziyaret etti. Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Makina Mühendisi Atilla Erdemli ve Üretim Müdürü Makina Mühendisi Atilla Erdemli tarafından karşılanan Dursunoğlu, KOSGEB desteği ile geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesi’nin üretim hattında incelemelerde bulundu. Firma sahibi Atilla Erdmeli, “KOSGEB desteğiyle firmamız tarafından geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesi yerli üretim bir araç olup çevreye duyarlı bir motoru bulunmaktadır ve ayrıca araç önü yükseltme özelliği sayesinde süpürme sistemine zarar vermeden kaldırım üzerine çıkabilmektedir. Bunun gibi birçok özelliği bünyesinde toplaması sebebiyle Türkiye’de tek, dünyada ise benzer ürünlere göre teknolojik üstünlüğe sahip bir araçtır. Bunun yanı sıra yüksek emiş gücü, üstün manevra kabiliyeti, klimalı kabini, küçük boyutu sayesinde trafiğe kapalı alanlara ve dar sokaklara kolayca girebilmektedir. Ayrıca ekonomik fiyatı sayesinde kısa zamanda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı umuyoruz.” dedi.

 

Ürünün çok yeni olmasına rağmen şu ana kadar yurt içinden 20 siparişi aldıklarını da sözlerine ekleyen Erdemli, asıl talebin yurt dışından geleceğini ve bu makine kategorisinde dünya lideri olmayı hedeflediklerini söyledi. Çorum KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilere destek olmak amacıyla KOSGEB tarafından uygulanan AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Desteğinin KOSGEB'in en önemli desteklerinden biri olduğunu söyledi.

 

Bu destek kapsamında prototip ürün geliştirilmesi ve geliştirilen prototipin seri imalatı için KOSGEB'in toplamda 1.000.000 TL’ye kadar destek verebildiğini sözlerine ekleyen Dursunoğlu, “Çorumlu sanayicilerimizi, iş adamlarımızı ve girişimcilerimizi bu desteği kullanmaya davet ediyorum. Bu konuda güzel bir örnek oluşturarak ve bu desteği layığıyla kullanarak sanayimize böyle bir ürünü kazandırdığı için Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. Sahibi Makina Mühendisi Atilla Erdemli’yi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi.

Diğer Haberler