Bugün :

Erdemli Makine’ye KOSGEB ziyareti


KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından geliştirilen...


797.kez Okundu - 09.05.2013 09:50:50

 

KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, KOSGEB AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesini yerinde görmek üzere Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. fabrikasını ziyaret etti. Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Makina Mühendisi Atilla Erdemli ve Üretim Müdürü Makina Mühendisi Atilla Erdemli tarafından karşılanan Dursunoğlu, KOSGEB desteği ile geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesi’nin üretim hattında incelemelerde bulundu. Firma sahibi Atilla Erdmeli, “KOSGEB desteğiyle firmamız tarafından geliştirilen Kompakt Vakumlu Yol Süpürme Makinesi yerli üretim bir araç olup çevreye duyarlı bir motoru bulunmaktadır ve ayrıca araç önü yükseltme özelliği sayesinde süpürme sistemine zarar vermeden kaldırım üzerine çıkabilmektedir. Bunun gibi birçok özelliği bünyesinde toplaması sebebiyle Türkiye’de tek, dünyada ise benzer ürünlere göre teknolojik üstünlüğe sahip bir araçtır. Bunun yanı sıra yüksek emiş gücü, üstün manevra kabiliyeti, klimalı kabini, küçük boyutu sayesinde trafiğe kapalı alanlara ve dar sokaklara kolayca girebilmektedir. Ayrıca ekonomik fiyatı sayesinde kısa zamanda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı umuyoruz.” dedi.

 

Ürünün çok yeni olmasına rağmen şu ana kadar yurt içinden 20 siparişi aldıklarını da sözlerine ekleyen Erdemli, asıl talebin yurt dışından geleceğini ve bu makine kategorisinde dünya lideri olmayı hedeflediklerini söyledi. Çorum KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilere destek olmak amacıyla KOSGEB tarafından uygulanan AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Desteğinin KOSGEB'in en önemli desteklerinden biri olduğunu söyledi.

 

Bu destek kapsamında prototip ürün geliştirilmesi ve geliştirilen prototipin seri imalatı için KOSGEB'in toplamda 1.000.000 TL’ye kadar destek verebildiğini sözlerine ekleyen Dursunoğlu, “Çorumlu sanayicilerimizi, iş adamlarımızı ve girişimcilerimizi bu desteği kullanmaya davet ediyorum. Bu konuda güzel bir örnek oluşturarak ve bu desteği layığıyla kullanarak sanayimize böyle bir ürünü kazandırdığı için Erdemli Hidrolik San. ve Tic. Ltd. Şti. Sahibi Makina Mühendisi Atilla Erdemli’yi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi. 


Hansel Mobilya Tic. LTD
Merkez: Azap Sokak. No: 33 ÇORUM
3642242379
www.hanselmobilya.com.tr
İntegral Turizm
İnönü Caddesi Benderli İş Merkezi kat 1 Emniyet Müdürlüğü karşısı
2249488
-
BAŞAK OPTİK
Merkez:Gazi Caddesi No: 16/A ÇORUM-Şube: Gülabibey Mah. 1. Millet Sokak. No: 31/B ÇORUM
3642134257
www.basakoptik.com
ÖZDEMİRKAYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ
Ugur Mumcu Caddesi No:36
03642132700
www.ozdemirkaya.com


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.