Alaca Belediyespor tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Tekin Kara ve Yasin Boncukçu Bahar Futbol Turnuvasında şampiyonluğu...

Alaca Bahar turnuvasında şampiyon Ticaret Odası

Paylaşın:

Alaca Belediyespor tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Tekin Kara ve Yasin Boncukçu Bahar Futbol Turnuvasında şampiyonluğu Ticaret Odası kazandı. 19 Mayıs pazar günü Alaca ilçe sahasında oynanan final maçında Emniyetspor’u 2-0 yenen Alaca Ticaret Odası takımı turnuvanın bu yılki şampiyonluğunu kazandı.


20 takımın katılımı ile başlayan turrnuva yaklaşık 1,5 ay sürdü. Yapılan grup ve eleme maçları sonunda Ticaret Odası ile Emniyetspor takımları finale yükseldiler. Pazar günü oynanan final maçının başlama vuruşunu Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz yaptı. Final maçını Kaymakam Ayhan Yazgan, Beledie Başkanı ile birlikte çok sayıra Alacalı futbol sever izledi.


Oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne olan final maçında Ticaret Odası, Emniyet’i Hüseyin ve Emre’nin attığı gollerle 2-0 yenerek turnuvanın bu yılki şampiyonluğunu kazandı. Final maçının ardından düzenlenen tören sırasında bir konuşma yapan Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, ilçede yoğun bir sporcu potansiyeli bulunduğunu bu potansiyeli iyi değerlendirmek için hem sportif organize hemde tesisleri geliştirmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi. Eyvaz, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri turnuvada mücadele eden tüm takımları centilmence mücadelelerinden dolayı teşekkür etti.


Konuşmanın ardından şampiyon olan Ticaret Odası’nın kupasını Kaymakam Ayhan Yazgan verdi. ikinci olan Emniyetspor’un kupasını ise Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz verdi. Turnuvada hakem olarak görev yapan Muhammet Yüksel’e Alaca Belediye Başkanı tarafından plaket verildi.

Diğer Haberler