Bir süre önce CHP İl Yönetimi tarafından görevden alınan CHP eski Merkez İlçe Başkanı Saim Topgül’ün gizli ses kaydı...

Saim Topgül, gizli ses kaydı kurbanı mı?

Paylaşın:

Bir süre önce CHP İl Yönetimi tarafından görevden alınan CHP eski Merkez İlçe Başkanı Saim Topgül’ün gizli ses kaydı nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı iddiasını İl Başkanı Atlas cevapladı.

 

 Muhabirimiz Erol Taşkan'ın sorusuna 'yok' demeyen CHP İl Başkanı Cengiz Atlas,  “17 ayrı gerekçe ile alınan karar gereği görevine son verildi.” dedi.

 

 Atlas, İl Yönetimi’nin tüzükten aldığı yetkiyi kullanarak Saim Topgül’ün görevden alınmasına karar verdiğini hatırlatarak, herkesin  partiyi iktidara taşımak için hizmet etmekle görevli olduğunu, görevden uzaklaştırılan Saim Topgül’ün de partiye güç vermeye devam edeceğini söyledi.

 

Atlas, Topgül’ün parti merkezine yaptığı itirazın da reddedildiğini hatırlatırken, bunun parti için bir sorun olduğunu vurguladı.

 

Topgül'le ilgili iddia

 

Gizli ses kaydı ile ortada dolaşan iddia,  bir gazetecinin Saim Topgül’e ait olduğu ileri sürülen gizli ses kaydını, İl Başkanı Cengiz Atlas’a ulaştırdığı,  görevden alınmada bu ses kaydının esas alındığı yönünde. Gizli ses kaydı ile ilgili soruya yalanlama ve doğrulama yapmayan Atlas, Topgül'ün görevden alınmasında 17 ayrı gerekçenin bulunduğunu söylemekle yetindi.

Diğer Haberler