Bugün :

Rektör de aday adayı mı?


Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerin aday adayları vitrine çıkıyor, bilhassa iktidar partisinde yaşanan gelişmeler sıkı sıkıya takip ediliyor.


1772.kez Okundu - 01.11.2013 09:25:50

 

Rektör de aday adayı mı?

 

Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerin aday adayları vitrine çıkıyor, bilhassa iktidar partisinde yaşanan gelişmeler sıkı sıkıya takip ediliyor. Spekülasyonlar, yorumlar, iddialar artıyor, ortalık toz duman oluveriyor. Son günlerde Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ın da ismi belediye başkan aday adaylığında geçiverdi. Pek ihtimal vermedim ama, mevzu siyaset olunca kırk kere düşünmek gerekiyor.

 

Öğrendiğime göre, Rektör Alkan belediye başkan aday adaylığını düşünmüyor. Akademisyen kimliğini en önde tutuyor, ortamın toz duman olduğu bugünlerde siyasetten olabildiğince uzak durup işlerine odaklanıyor. Yoğun bir tempoyla çalışmalarına devam ediyor, memlekete hizmet için daha yapacak çok iş olduğunu düşünüyor. Hitit Üniversitesi'ni olabildiğince büyüterek memlekete katma değer sağlamayı arzu ediyor.

 

Velhasıl Rektör'ün başkan aday adayı olacağı yönündeki bilgiler söylentiden ibaret...

 

 

Gül son anda vazgeçirildi

 

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül'ün Alaca Belediye Başkan Aday Adaylığı son anda direkten döndü.

 

Önceki akşam Zeki Gül'ün Alaca için aday adaylığı evraklarını hazırladığı, gecenin ilerleyen saatlerinde yoğun telefon trafiği yaptığını, hatta konuşma metnini dahi hazırladığını duydum.

 

AK Parti İl Başkanlığı'na başvuru yapması beklenen Gül, dün erken saatlerde kararından vazgeçti.

 

Öğrendiğime göre, Başkan Yardımcısı Gül, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile yaptığı görüşmeden sonra uzun süredir alt yapı hazırlığı yaptığı Alaca Belediye Başkan Adaylığı düşüncesinden vazgeçmiş.  Külcü, Gül'e belediyede birlikte çalışmaya devam etme isteğini dile getirmiş. Gül  de Külcü'nün bu talebine olumlu karşılık vermiş. 


Boyraz Yapı - İnşaat Sanattır
Üçtutlar Mah. Alaybey Sokak No:19/B Çorum
3642132218
www.boyraz.com.tr
Özbeyler Park İskender
Gazi Cad. No:42/E
03644213198
www.ozbeylerparkiskender.com.tr
İntegral Turizm
İnönü Caddesi Benderli İş Merkezi kat 1 Emniyet Müdürlüğü karşısı
2249488
-
Hitit Gold
Eğridere Çarşısı No:23 Çorum
3642253851
www.hititholding.com.tr


 
 
 
 
Ekleyen :ak parti sevdalısı

Rektör bey fikri anlamda bi defa ak partili değil ki insanların ne söylediğine değil ne yaptığına bakılmalı Önceliği çoruma özde bir üniversite kazandırması sözde değil. İnsanlar saf değil türkiye küçük çorum daha da küçük ....

  03.11.2013 09:21:27

Ekleyen :simge

REKTÖR PEKALA ADAY da OLUR, BELEDİYE BAŞKANIDA, HEM de EN İYİ ŞEKİLDE ÇORUMA HİZMET EDER.ÇOGUNLUK MEMNUN OLUR.

  03.11.2013 01:20:45

Ekleyen :hasan

Benimde aday adaylığım direkten döndü(!)Onbin liram olsa tamamdı bu iş

  02.11.2013 10:11:00

Ekleyen :Adımı yazmasam Olmaz mı ?

Rektör beyi biz suanki yerinde görmekten mutluyuz yaptığı çalışmalar takdire şayan hitit in daha cok isi var iibf fakültesinin yerinden daha merkezi bir kampus ortamina kavusması lazm bunu yapacak biri varsa oda reha hoca Allah kolaylık versin.

  02.11.2013 08:24:34

Ekleyen :Ak Partili Çok Haklı

bence rektörü asmak lazım. Çok yaramaz bir adam. Muazzam bir üniversitemiz vardı, tıp fakültemiz vardı, öğrenci dolup taşıyordu, o geldi her şey berbat oldu. Yok teknokentmis, yok kampüsmüs, yok yabancı öğrenciymiş, ne gerek vardıkı? Biz ne güzel bir oyuncak bulmuş, güzel güzel oyanışıyorduk. Geldi o adam, düzeni bozdu. Zaten gezi eylemlerinde üniversitede meydana gelen olaylar, çok önemli gösterge. Cam çerçeve kalmadı biliyorsunuz. Bence gerçekten asmak lazım...

  02.11.2013 07:23:02

Ekleyen :günaydın

GÜNAYDIN....SAYIN AKP Lİ VE (LER) ÜSKÜDARDA SABAH OLDU.....

  02.11.2013 04:40:14

Ekleyen :Ak Partili

Rektör Bey aday olsa da zaten Ak Parti aday göstermez göstermemesi gerekir üç dönemdir Ak Partiye oy vermiş gönül vermiş biri olarak söylüyorum üniversite alımlarında kimlerin alındığı kadro verildiği ortada eğer partimiz adaylık başvurusunu dahi kabul ederse yazıklar olsun ne kadar gezi parkcı varsa üniversiteye dolduruldu en yüksek puanlarla bizim çocuklarımız başvurduğunda geri çeviriliyor.

  02.11.2013 01:45:02

Ekleyen :neden olmasın

NEDEN OLMASIN PEKALA REKTÖRÜLÜKLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİRLİKTE YÜRÜTÜLEBİLİR....YAKIŞIRDA DÜNYA BELEDİYESİNE VE ÜNİVERSİTESİNE:)

  02.11.2013 12:40:51

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.