Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerin aday adayları vitrine çıkıyor, bilhassa iktidar partisinde yaşanan gelişmeler sıkı sıkıya takip ediliyor.

Rektör de aday adayı mı?

Paylaşın:

Rektör de aday adayı mı?

 

Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerin aday adayları vitrine çıkıyor, bilhassa iktidar partisinde yaşanan gelişmeler sıkı sıkıya takip ediliyor. Spekülasyonlar, yorumlar, iddialar artıyor, ortalık toz duman oluveriyor. Son günlerde Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ın da ismi belediye başkan aday adaylığında geçiverdi. Pek ihtimal vermedim ama, mevzu siyaset olunca kırk kere düşünmek gerekiyor.

 

Öğrendiğime göre, Rektör Alkan belediye başkan aday adaylığını düşünmüyor. Akademisyen kimliğini en önde tutuyor, ortamın toz duman olduğu bugünlerde siyasetten olabildiğince uzak durup işlerine odaklanıyor. Yoğun bir tempoyla çalışmalarına devam ediyor, memlekete hizmet için daha yapacak çok iş olduğunu düşünüyor. Hitit Üniversitesi'ni olabildiğince büyüterek memlekete katma değer sağlamayı arzu ediyor.

 

Velhasıl Rektör'ün başkan aday adayı olacağı yönündeki bilgiler söylentiden ibaret...

 

 

Gül son anda vazgeçirildi

 

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül'ün Alaca Belediye Başkan Aday Adaylığı son anda direkten döndü.

 

Önceki akşam Zeki Gül'ün Alaca için aday adaylığı evraklarını hazırladığı, gecenin ilerleyen saatlerinde yoğun telefon trafiği yaptığını, hatta konuşma metnini dahi hazırladığını duydum.

 

AK Parti İl Başkanlığı'na başvuru yapması beklenen Gül, dün erken saatlerde kararından vazgeçti.

 

Öğrendiğime göre, Başkan Yardımcısı Gül, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile yaptığı görüşmeden sonra uzun süredir alt yapı hazırlığı yaptığı Alaca Belediye Başkan Adaylığı düşüncesinden vazgeçmiş.  Külcü, Gül'e belediyede birlikte çalışmaya devam etme isteğini dile getirmiş. Gül  de Külcü'nün bu talebine olumlu karşılık vermiş.

Diğer Haberler