Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası 15 Mart cumartesi günü Çorum Bozboğa Köyü yanındaki Koşu parkurunda yapıldı.

Dumlupınar’dan çifte şampiyonluk

Paylaşın:

Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası 15 Mart cumartesi günü Çorum Bozboğa Köyü yanındaki Koşu parkurunda yapıldı. Türkiye genelinde 23 erkek ve 15 bayan Üniversite takımının mücadele ettiği yarışlar sonunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bayan ve erkeklerde takım halinde birinciliği kazandı.


10000 metre mesafeli erkeklerde 23 üniversitesinin mücadelesi sonunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi topladığı 40 puanla birinciliği kazanırken Kastamonu Üniversitesi 83 puanla ikinci olurken Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 90 puanla üçüncü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ise 98 puanla dördüncü sırada yer aldı.


Ferdi sıralamada ise ilk iki sırayı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi sporcuları kazandı. 31.24'lik derece ile Mehmet Akkoyun birinci, 31.31'lik derece ile Şeref Dirli ikinci, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nden Cihat Ulus ise 31.40'lık derece ile üçüncülüğü aldı.


5000 metre bayanlarda ise 15 Üniversitesi takım halinde mücadele etti. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 40 puanla birinciliği kazanırken Aydın-Adnan Menderes Üniversitesi 54 puanla ikinci oldu. Ankara Üniversitesi 72 puanla üçüncü olurken Ağrı İbrahim Seçen Üniversitesi ise 81 puanla dördüncü oldu.


Bayanlar ferdi sıralamada ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden Elif Karabulut 17.52'lik derece ile birinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nden Sevilay Eytemiz 18.02'lik derece ile ikinci, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nden Şeyma Yıldız 18.50'lik derece ile üçüncülüğe hak kazandı.


Yapılan yarışmalar sonunda düzenlenen törenle dereceye giren üniversitelere kupa ve madalyaları verildi. Yarışmaları Merkez Jandarma Komutanı J.Yzb. Ünal Yağmurkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan Federasyon Temsilcisi Metin Değirmenci, Orta Uzun Mesafe Koordinatörü Ali Tunç ve Merkez Hakem Komitesi Üyesi Cengiz Keskin ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Müsabaka Temsilcisi ve Hitit Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve Hitit Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hüseyin Özden ile çok sayıda davetli ile Bozboğa köyü sakinleri izlediler.

Diğer Haberler