Kredi Yurtlar Kurulu (KYK) iller arası masa tenisi turnuvasında erkeklerde Çorum kızlarda ise Eskişehir takım birinciliğini kazandı.

Erkeklerde Çorum, bayanlarda Eskişehir şampiyonluğu kazandı

Paylaşın:

 
MURAT KARASU
 
Kredi Yurtlar Kurulu (KYK) iller arası masa tenisi turnuvasında erkeklerde Çorum kızlarda ise Eskişehir takım birinciliğini kazandı. Üç gün süreyle Tevfik Kış Spor Salonu’nda oynanan turnuvada finaller dün oynandı. Kızlarda dokuz il takımının üç grupta mücadele ettiği turnuvada gruplarında birinci olan üç takım ve en iyi ikinci takımdan oluşan dört il final grubuna yükseldi.
 
Final grubunda oynanan maçlar sonunda Eskişehir birinciliği kazanırken Karabük ikinci Kırıkkale üçüncü, Bolu ise dördüncülüğü kazandı. Çorum kız takımı ise C grubunda üçüncü olarak elendi.
 
Erkeklerde ise on takım üç grupta mücadele etti. Bu kategoride de üç grup birincisi ile en iyi ikinci takım finallere yükseldi. Çorum takımı C grubundan birinci olarak final grubuna yükseldi. Çorum erkek masa tenisi takımı final grubunda ilk maçında Eskişehir’i ikinci maçında ise Ankara’yı 3-1 yendi. Son maçında da Karabük önünde aynı skorla galip gelen Çorum Masa Tenisi takımı grup birinciliği kazandı. Ankara ikinci olurken Eskişehir üçüncü Karabük ise dördüncülük ödülünün sahibi oldu. Müsabakalar sonunda düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.
 
 

Diğer Haberler