Katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadelerde Mavi Marmara katılımcılarına hakarette bulunduğu belirtilen Cem Küçük hakkında...

İHH’dan Küçük’e suç duyurusu

Paylaşın:

 

FATİH BATTAR

Katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadelerde Mavi Marmara katılımcılarına hakarette bulunduğu belirtilen Cem Küçük hakkında, İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri  Çorum Adalet Sarayı’na gelerek suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde bir basın açıklaması yapan İHH Çorum Şube Başkanı Selim Özkabakçı, Cem Küçük’ün  Mavi Marmara’yı organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Türkiye'nin merhametli ve onurlu insanlarının yola çıkardığı ve dünyanın ortak vicdanını da içine alan Mavi Marmara organizasyonuna, yolcularına ve şehitlerine ağır şekilde hakaret eden, "Mavi Marmaracıların da İslamcı çizgide olduğu gerekçesi ile FETÖ gibi tasfiye edilmesi" çağrısında bulunan Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunmak ve bu zihniyeti kınamak için suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Özkabakçı,  Mavi Marmara duruşuna ve şehitlerine, 15 Temmuz duruşuna ve şehitlerine dil uzatma cüreti ve hadsizliğinin yeni nesil zihnin çiğ pratiği olduğunu söyledi.

Cem Küçük 'ün kullandığı ifade ve hakaretlerin amacının Mavi Marmara katılımcıları, Şehit ve Gazi yakınları ve davaya gönül verenleri, özetle Türkiye toplumunun büyük bir kesimini aşağılamak, hedef göstererek, kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle halkı kin ve nefrete sevk edecek bir ayrıştırma ortamı oluşturmak olduğunu dile getiren Özkabakçı; “Bu nedenle Cem Küçük hakkında Türk ceza kanununun 125. ve 216. Maddeleri kapsamında Hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve ayrıca resen gözetilecek diğer suçlardan gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talebinde bulunuyoruz. Tüm savcıları hızlı ve etkili bir soruşturmayla Cem küçük ün hak ettiği cezaya ulaşması için göreve çağırıyoruz. Ayrıca tüm Mavi Marmamaralılar olarak her birimiz ayrı ayrı Cem Küçük'e tazminat davası açacağımızda buradan ilan ediyoruz.” dedi.

 

 

Diğer Haberler