Vatandaşlar, araç trafiğine kapalı cadde ve sokaklarda, elektrikli bisiklet ve motosiklet kullanımından şikâyetçi.

Vatandaş dertli

Paylaşın:

 

Vatandaşlar, araç trafiğine kapalı cadde ve sokaklarda, elektrikli bisiklet ve motosiklet kullanımından şikâyetçi.

Daha önce de OTOPARK’ta gündeme getirdiğimiz konuyla ilgili açıklamalarda bulunan vatandaşlar, yaya trafiğinin yoğun olduğu Kubbeli Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi, Eğridere Çarşısı ve Sel Sokak’ta tedbir alınmasını istediler.

Yaz aylarında daha da artan problemle ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, araç trafiğine kapalı olan cadde ve sokakları kullanan bisiklet ve motosikletlilerin, yayaların can güvenliğini tehlikeye düşürdüklerini söylediler.

ESNAF DA ŞİKÂYETÇİ

İnsanları tedirgin eden iki teker tutkunlarına tepki gösteren esnaf da, zaman zaman işyerleri ve tezgâhlara çarparak zarar veren bisiklet ve motosikletlere karşı acilen önlem alınmasını talep ettiler.

Özellikle elektrikli bisikletlerin, sessizce yaklaşıp ani manevralar yaparak yayalara korku saldığını anlatan işyeri sahipleri, motosikletlerin ise çıkardıkları yüksek sesle ile gürültü kirliliğine neden olduğuna dikkat çektiler.

“Kaldırımlarda dahi hızla yol alan bu kural tanımazlara karşı bir an önce tedbir alınmasını bekliyoruz” diyerek yetkililere seslenen vatandaşlar, çevreyi rahatsız eden iki tekerliler için caydırıcı önlemler alınmasının şart olduğuna işaret ettiler.

 

 

Diğer Haberler