2017-2018 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrenciler sordu, Rektör cevapladı

Paylaşın:

 

M.BURAK YALÇIN

2017-2018 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrenci Konseyinin öncülük ettiği program MYO Yerleşkesi Ethem Erkoç Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program açış konuşmaları ile devam etti.

İlk olarak kürsüye gelen Öğrenci Konseyi Başkanı Arslan Canyurt, göreve geldikleri ilk günden beri söz üniversitenin ve öğrencilerin menfaatleri doğrultusunda hizmet etmeye azim ve kararlılıkla devam ettiklerini belirterek,  "Atatürk'ün 'Bütün umudum gençliktedir' sözleri ışığında kendimizi alanlarda yetiştirmek, donanımlı hale getirmek ve mensubu olduğumuz büyük Türk Milletine borcunu ödemek mecburiyetindeyiz. İçte ve dışta ülkemizi zor duruma düşürmek ve aciz bırakmak isteyenlere karşı her daim teyakkuzda olma bilinci ile hareket ediyoruz" dedi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise Hitit Üniversitesi'nin daha iyi hale gelebilmesi ve daha büyümesi için yoğun gayretler sarf ettiklerini dile getirerek, "Sizlerle beraber olmak çok keyifli. Yaptığımız her işin odağında siz varsınız ve her şeyi sizin için yapıyoruz. Bizim yaptığımızdan ziyade sizin tarafınızdan nasıl algılanıyor. Üniversitemizin daha iyi hale gelebilmesi ve büyümesi için çok yoğun gayretler sarf ediyoruz. Sizlere bunların yansıması bizim açımızdan çok önemli" ifadelerini kullandı.

Sağlam adımlarla ilerlediklerini de vurgulayan Rektör Alkan, "Üniversite kurmak için sadece paraya ihtiyacınız var. Üniversite olmak mantalite değişikliğini gerektiriyor. Üniversite olmak çok ciddi bir entelektüel birikim gerektiriyor. Üniversite olmak kolay bir iş değil. Biz gücümüz yettiği kadar üniversite kurmaktan ziyade üniversite olmaya gayret ediyoruz. Bu yüzden de yavaşta olsa sağlam adımlarla ilerliyoruz" diye konuştu.

Öğrencilerin sorunlarını dinleyip sorularına cevap veren Alkan, yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diledi.

Program sonunda Alkan'a hediye takdim edildi.

 

 

Diğer Haberler