Merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar, kabri başında anıldı.

Mustafa Yolyapar anıldı

Paylaşın:

 

Merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar, kabri başında anıldı.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti, Mustafa Yolyapar’ın vefatının 3. yıl dönümü nedeniyle Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenledi.

Anma programına CHP eski İl Başkanları Cengiz Atlas ve Osman Samsunlu, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Osman Bolluk, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Şimşek, Mustafa Külcü ve Recep Mebet, baz sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile gazeteciler ve yazarlar katıldı.

Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar ile aile fertlerinin de hazır bulunduğu programda, 12 Ekim 2014 tarihinde hayatını kaybeden Mustafa Yolyapar dualarla yâd edildi.

Anma programında konuşan Cemiyet Başkanı Şevket Erzen, “Üç yıl önce ebediyete uğurladığımız meslektaşımızı vefat yıldönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz” dedi.

Mustafa Yolyapar’ın genç meslektaşlarına gazetecilik açısından örnek olmuş başarılı bir basın mensubu olduğunu hatırlatan Erzen, “Kişiliğiyle örnek olmuş, gönüllerde iyi bir yer edinmiş Mustafa Yolyapar, bizlerde derin izler bırakarak aramızdan ayrıldı. İnsanın ölümünden sonra da hatırlanması güzel bir haslet. Mesai arkadaşlığı yaptığımız dönemde beraber ekmek yedik, su içtik. Nasıl iyi bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Allah hepimize vefatından sonra hayırla anılmayı nasip etsin” diye konuştu.

Eğitimci-Yazar Muzaffer Gündoğar, aralarında 30 yılı aşan bir dostluk bağı bulunan merhum Mustafa Yolyapar’ın değerli bir gazeteci ve mükemmel bir insan olduğunu söyledi.

Beyefendi bir kişiliği olan Yolyapar’ı özlemle andığını dile getiren Gündoğar, “Işıklar içinde yatsın. Mekanı cennet olsun” dedi.

Mustafa Yolyapar’ı anmak için toplandıklarını hatırlatan Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak ise hayat ve ölüm kavramlarından bahsettiği konuşmasında, “Gerek hayatta gerekse öldükten sonra en acı şeyin unutulmak” diyerek ölülerin iyilik ve güzelliklerle anılmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Cemiyet Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar da “İyi bir insandı” dediği merhum kardeşini, sevgi, özlem ve rahmetle andıklarını belirterek programa katılan tüm sevenlerine teşekkür etti.

Ulucamii emekli İmam Hatibi Hasan Kestek’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda duayı Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak yaptı.

Duanın ardından Çorum Haber Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfil bırakıldı. (Haber Merkezi)

 

 

Diğer Haberler