Çorum Belediyespor'un taraftar gurubu Kırmızı Şimşekler, hiç bir şartta destekten vazgeçmedikleri takımlarının yanında yer alırken, Arakan'da yaşanan zulme de sessiz kalmadı.

 Hem takımı hem de Arakan’ı desteklediler

Paylaşın:

 

ENİSE AĞBAL ÜŞÜMÜŞ

Çorum Belediyespor'un taraftar gurubu Kırmızı Şimşekler, hiç bir şartta destekten vazgeçmedikleri takımlarının yanında yer alırken, Arakan'da yaşanan zulme de sessiz kalmadı. Hafta sonu oynanan Çorum Belediyespor-Osmaniyespor maçı öncesinde, Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için kendi aralarında bağış topladılar.

Hazırladıkları kutu kumbarayı stat girişi ev tribünler arasında dolaştırarak, değerli bir hassasiyete imza atan Kırmızı Şimşekler, spor sahalarına kattığı değeri önemli bir duyarlılıkla daha perçinledi.

Stadyumda toplanan bağışları, Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat'a ulaştırılmak üzere Genel Yayın yönetmenimiz Erol Taşkan'a teslim eden Kırmızı Şimşekler Taraftar Gurubu Tribün Liderleri Hüseyin Nal ve Şevket Yumutkan, İnsani Değerler Platformu ve Kızılay Çorum Şubesi'nin birlikte yürüttüğü kampanyaya karınca kararınca katkı sağlamayı hedeflediklerini belirttiler.

Yapılan sayımda 356 TL 70 kuruş toplam bağış, Genel yayın Yönetmenimiz Erol Taşkan tarafından teslim alındı.

Bağış teslimine katılan Hüseyin Nal'ın oğlu Emir Ali Nal da, düzenlenen bağış kampanyasına destek verenler arasında yer alırken, Arakan'da yaşanan zulme sessiz kalmanın mümkün olmadığını kaydeden Hüseyin Nal ve Şevket Yumutkan, duyarlılık göstererek az-çok demeden katkı sağlayan tüm gurup üyelerine teşekkür etti.

Son yapılan bağışlarla birlikte Arakan kampanyası 94 bin 465 TL 10 Kuruş'a yükseldi.

 

 

Diğer Haberler