Türk Eğitim Derneği (TED) Çorum Koleji, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle örnek bir çalışmaya imza attı.

TED Koleji’nden  kardeşlik örneği

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Türk Eğitim Derneği (TED) Çorum Koleji, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle örnek bir çalışmaya imza attı.

Van’ın Gürpınar ilçesi Üçgen Köyü İlk ve Ortaokulu’nu, ‘kardeş okul’ olarak belirleyen TED Çorum Koleji, hediyeleriyle 139 öğrenciyi sevindirecek.

‘Benim Sıcak Kışım’ adlı projenin tanıtım toplantısına TED Çorum Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Çifçi, İlk ve Ortaokul Müdürü Hakan Şahindoğan, Lise Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu, Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Uzmanı Gönül Ekinci’nin yanı sıra Öğrenci Meclisi Başkanları Ada Şahin, Aybüke Erkoç ve İrem Naz Köylüoğulları da katıldı.

HEDİYELER YOLA ÇIKTI

Dün düzenlenen programda proje ile ilgili bilgi veren Erkan Çifçi, “Öğrencilerimiz ve velilerimizin katkılarıyla, kardeş okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Rusça Öğretmeni İlknur Koçak’ın koordinatörlüğünde 16 Ekim 2017 tarihinde başlayan çalışmaların tamamlandığını ve hazırlanan hediye paketlerinin kargo firmasına teslim edildiğini anlatan Çifçi, projede emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.

SICACIK BİR KIŞ GEÇİRSİNLER DİYE

Projenin içeriğiyle ilgili açıklamalarını sürdüren Çifçi, şu bilgileri verdi:

“TED Çorum Koleji olarak ‘Benim Sıcak Kışım’ sloganıyla başlatmış olduğumuz sosyal sorumluluk projemizi, okul idaremiz ve velilerimizin işbirliğiyle tamamladık.

‘Kardeş Okul’ olarak tayin ettiğimiz Üçgen Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin kışlık temel ihtiyaçlarını karşılamak için kolları sıvadık. Projenin koordinatörlüğünü üstlenen Rusça Öğretmenimiz İlknur Koçak velilerimizle irtibata geçti. Her velimizin bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşıladığı projemiz, yapılan bilgilendirmeler sonucunda amacına ulaştı.

Kardeş okul öğrencilerinin isimlerine göre ayrı ayrı hazırlanan hediye paketlerinde, tamamı yeni alınan kaban, bot, kazak, pantolon gibi temel ihtiyaçlar yer aldı. Ayrıca okulda bir kütüphane oluşturulabilmesi için hikâye kitapları, anasınıfı için oyuncaklar alınarak öğrencilerin diğer ihtiyaçları da unutulmadı.

Şüphesiz ki hayatta en büyük mutluluk bir çocuğu sevindirmek ve biz TED Çorum Koleji Ailesi olarak 139 öğrencinin tüm temel ihtiyaçlarını karşılayarak onları mutlu etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile kış mevsiminin hepimiz için sıcak ve anlamlı bir sezon olmasını diliyorum.”

 

 

Diğer Haberler