Çorum Badminton’unda elde ettiği başarılar yetiştirdiği sporcular ile her türlü övgüyü hak eden Barış Boyar sporcu olarakta başarılarını sürdürüyor.

Şampiyonların hocasından iki şampiyonluk

Paylaşın:

 

HALİL ÖZTÜRK

Çorum Badminton’unda elde ettiği başarılar yetiştirdiği sporcular ile her türlü övgüyü hak eden Barış Boyar sporcu olarakta başarılarını sürdürüyor. Boyar Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonasında çifte şampiyonluk kazanarak antrenör olarak verdiği hizmetlere sporcu olarakda devam edeceğini bir kez daha gösterdi.

10-12 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılan Balkan Veteranlar Badminton Şampiyonası’nda balkan ülkelerinden çok sayıdı sporcu katıldı. Şampiyonada Çorum BEDER sporcusu ve Çorum Belediyesi Gençlikspor Badminton Antrenörü Barış Boyar ilk olarak tek erkeklerde mücadele etti. Rakiplerini yenerek finele yükselen Barış Boyar diğer gruptan gelen Kütahya’dan diğer Türk sporcu Emre Soykut ile karşılaştı. Rakibini 2-0 yenen Barış Boyar ilk şampiyonluğu kazandı.

Ardından çift erkeklerde Kastamonu Besyo Öğretim Görevlisi Zafer Şahin ile milli takımda da partner olarak birlikte çalıştığı isimle mücadele etti. Eleme ve yarı final maçlarında rakiplerine set vermeden geçen Boyar-Şahin çifti final maçında da Bulgar rakiplerini set vermeden 2-0 yenerek ikinci şampiyonluğu kazandı.

Osmancık ilçesindeki çalışmaları ile gerek ulusal gerekse uluslararası alanda bir çok büyük başarıya imza atan, bir çok milli sporcular yetiştiren Barış Boyar antrenör olarak gösterdiği performansı sporcu olarakda sürdürmeye devam etti.

 

 

Diğer Haberler