İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan"Her Okulun Bir Projesi Var" çalışması kapsamında Merkez İkbalevler Anaokulu tarafından yürütülen 'Beş Değer Her Şeye Değer' projesi kapsamında bu ay 'Vatan Sevgisi' teması çeşitli etkinliklerle anlatıldı

İkbalevler Anaokulu'nda ‘Vatan Sevgisi' etkinlikleri

Paylaşın:

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan "Her Okulun Bir Projesi Var" çalışması kapsamında Merkez İkbalevler Anaokulu tarafından yürütülen 'Beş Değer Her Şeye Değer' projesi kapsamında bu ay 'Vatan Sevgisi' teması çeşitli etkinliklerle anlatıldı.

Proje kapsamında bu ayın değeri olan 'Vatan Sevgisi' bir ay boyunca çeşitli yarışmalarla, kısa film gösterimleri, ziyaretler ve seminerler ile minik öğrencilere ve ailelerine anlatıldı.

Bir ay boyunca düzenlenen etkinlikler sırasıyla şu şekilde gerçekleştirildi:  "Değerli şiirim", "değerli bayrağım", "Bağımsızlık ve 15 Temmuz Maket Yarışması", "İstiklal Marşı oratoryosu" , "Şehitliğe ziyaret", "çat kapı tiyatro", "Çanakkale Zaferi Draması", "NFK Sinema Salonu'nda vatan sevgisi temalı kısa film izlenimi", "Kıbrıs gazilerinin okulda misafir edilmesi", "Atatürk ve Vatan Sevgisi Temalı şiir, resim, afiş ve drama etkinlikleri", "Hitit Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bakan tarafından vatan ve çocuk sevgisi konulu seminer" gibi etkinlikler düzenlendi.

EN İYİ ŞİİRİ ONLAR OKUDU

İlk olarak "Değerli Şiirim" adlı yarışma düzenlendi. Yarışmada veliler çocukları ile birlikte vatan sevgisini anlatan şiirler okudular.

Feyza Bacaksız isimli minik öğrenci ve Velisi Emrah Bacaksız'ın okuduğu "Bir Elif, Bir Mehmet Olmak" isimli şiir jüri tarafından birinci seçildi.

EN İYİ TÜRK BAYRAĞINI ONLAR YAPTI

Daha sonra veliler arasında "Değerli Bayrağım" yarışması gerçekleştirildi ve yarışma sonucunda dereceye giren çalışmalardan oluşan sergi açıldı.

Tuğra Kalabas isimli minik öğrenci ve velisi Emine Kalabas'ın yapmış oldukları Bayrak jüri tarafından birinci seçildi.

15 TEMMUZ'U ANLATTILAR

"Bağımsızlık ve 15 Temmuz Maketleri" adı altında düzenlenen yarışma sonucunda jüri tarafından dereceye giren ilk üç maket belirlendi.

Adem Galedepe isimli minik öğrenci ve velisi Kader Galedepe'nin yapmış oldukları 15 Temmuz'u anlatan maket jüri tarafından birinci seçildi.

ŞEHİTLERE KARANFİL BIRAKIP, DUA ETTİLER

Şehitliğe ziyaret etkinliğinde Çorum şehitliğine gidilerek, şehitlerimizin kabirlerine minikler tarafından karanfil bırakılarak, dua edildi. Şehitlik dönüşü okulda Çanakkale Şehitleri draması yapıldı.

KIBRIS GAZİLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kore Gazileri ve Kıbrıs Muharip Gazileri Derneği Başkanı Muharrem Gül ve Mustafa Kınay, Ahmet Yağlı ve Veysel Koçak minik öğrencilere savaş sırasında yaşadıkları anılarını anlattılar.

PROJE DANIŞMANI SEMİNER VERDİ

Projenin danışmanlığını yapan Hitit Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bakan tarafından velilere "Vatan ve Çocuk Sevgisi" konulu seminer verildi.

KISA METRAJLI FİLM İZLEDİLER

Çorum Belediyesi'ne ait NFK Gençlik Merkezi Sinema Salonu'nda minik öğrencilere Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Şehitleri, İstiklal Marşı ve TBMM konulu kısa metrajlı film izletildi. Çocuklara sınıf içi etkinlikleri olarak Atatürk ve Vatan Sevgisi temalı resim, şiir, afiş ve drama konularında çalışmalar yaptırıldı.

(Haber Merkezi)

 

Diğer Haberler