Hitit Üniversitesi (HİTÜ), Çorum İnsani Değerler Platformu işbirliğiyle Zeytin Dalı Harekâtı'na destek amaçlı miting düzenledi.

Çorum harekat için tek yürek

Paylaşın:

 

M.BURAK YALÇIN

Hitit Üniversitesi (HİTÜ), Çorum İnsani Değerler Platformu işbirliğiyle Zeytin Dalı Harekâtı'na destek amaçlı miting düzenledi.

Dün Hürriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere ve SP İl Başkanı Faruk Cıdık, İDP Sözcüsü Zeki Kanbur, senato üyeleri, stk temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KANBUR: ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Mitingde konuşma yapan İDP Sözcüsü Zeki Kanbur, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, Mehmetçiğe ve emniyet güçlerine moral vermek, manevi olarak yanlarında olduklarını göstermek için mitingi düzenlediklerini söyledi.

Türk milletinin tarih boyunca hep zulmün ve zalimin karşısında, mazlum ve mağdurun ise yanında olduğunu ifade eden Kanbur, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatıyla bugünde aynı misyonu sürdürmektedir. Bu kutsal mücadelede şehadet şerbeti içen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

ALKAN: TÜRKİYE ASIRLARDIR MAZLUMLARA UMUT OLUYOR

Kanbur'dan sonra kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan da Türkiye'nin asırlardır mazlum halklara umut olduğunu ifade ederek, "Sınırlarına konuşlandırılmış PKK, PYD/YPG, DAEŞ terör örgütlerine karşı sadece Türkiye'nin değil, NATO, AB ve insanlığın dahi sınırlarını koruyan ülkemiz, bu yolda maddi ve manevi olarak çok ağır bedeller ödemiş ve ödemeye de devam etmektedir" diye konuştu.

Rektör Alkan, FETÖ'yü, binlerce tır silah, mühimmat vermek suretiyle YPG, PYD ve PKK'yı, bunun yansıra tüm Türkiye düşmanı unsurları her fırsatta açıktan destekleyen ABD'nin alenen sınırlarımızda silahlı bir terör koridoru oluşturmak niyetini ortaya koyduğunu söyledi.

'ZEYTİN DALI HAREKÂTI MEŞRUİYETİNİ ULUSLARARASI HUKUKTAN ALIYOR'

Alkan, Zeytin Dalı Harekâtının meşruiyetini haktan, haklılıktan ve uluslararası hukuktan alan bir operasyon olduğunu da vurgulayarak, "Bu bağlamda, başka hiçbir yerden ve güçten icazet alınması söz konusu değildir. Zeytin Dalı Harekâtı, anlamak isteyenlere uzatılan bir barış eli, anlamayanlara gösterilen azametli bir ders ve kararlılık nişanesidir. Tüm dünyanın bilmesi gereken şudur ki Türkiye, Afrin, Azez, Aynel Arab, Tel Abyad, Münbic hattını tamamen terör unsurlarından temizlemek suretiyle sınırlarının güvenliğini sağlama hakkına ve hukukuna sahiptir." şeklinde konuştu.

'TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNİ'NİN AÇIKLAMASI AKADEMİK CAMİAYLA BAĞDAŞMIYOR'

HİTÜ senatosunun Türk Tabipler Birliği'ndeki akademisyenlerle hiçbir şekilde alakası olmadığını da söyleyen Alkan, "Onları kabul etmediğimizi ve bizim bu memleketin yerli ve milli unsurlarına saygı duyduğumuzu, o insanların yaptığının da kabul edilemez olduğunu ve akademik camiayla bağdaşmayan bir açıklama olduğunu bilin." diyerek sözlerini tamamladı.

Mitinge gelen vatandaşlara ise Türk bayrağı ve zeytin dalı dağıtıldı.

Diyanet Sen Şube Başkanı Ali Yıldız'ın yapmış olduğu duanın ardından da miting sona erdi.

 

Diğer Haberler