Bölgenin en büyük kitap ve kırtasiye mağazası Çorum’da hizmete sunuldu.

Emin Kitap Kırtasiye’den takdir toplayan yatırım

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Bölgenin en büyük kitap ve kırtasiye mağazası Çorum’da hizmete sunuldu.

Yahya İnceyılmaz’ın sahibi olduğu Emin Kitap, Kırtasiye, Oyuncak ve Kafeterya, Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi Uzay Cadde Blokları numara 44/A’da hizmete açıldı.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen açılışa Vali Yardımcısı merhum Azmi Yeşil, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Ahmet Yabacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, bazı daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yayınevi sahipleri, sanayici ve işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

Selamlama konuşmaları ve dua ile başlayan açılış töreni, davetlilerin mağazayı gezmesi ve ikramlarla devam etti.

EĞİTİMDE EMİN ADIMLAR

‘Eğitimde emin adımlar’ sloganıyla tanıtılan ve alanında Türkiye’nin 3’ncü büyük mağazası olan işletme dualarla hizmete girdi.

Açılışta tebrikleri kabul eden Yahya İnceyılmaz, iki katlı ve 2 bin 200 metrekare alana sahip dev mağazayı Çorum halkının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sektördeki 10 yılı aşan tecrübeleri ışığında hayata geçirdikleri yeni işletmenin Çorum’un vizyonu olarak nitelendirilebilecek bir yatırım olduğunu anlatan İnceyılmaz, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz Emin Kitap, Kırtasiye, Oyuncak ve Kafeterya’nın Çorum’un marka mekanlarından biri haline geleceğine inanıyorum” dedi.

Kitap tutkunlarının ailecek vakit geçirebileceği bir mekan hayal ettiğini ve bunu gerçeğe dönüştürmenin sevincini yaşadığını dile getiren İnceyılmaz, şöyle konuştu:

‘HAYALİMİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜM’

“İşimi çok seviyorum. Derdim para kazanmak değil, bu memlekete ve güzel insanlarına faydalı olmak. Yıllardır hayalini kurduğum bu mağaza için tüm birikimimi ortaya koydum. İdealim, Çorum halkının ailecek vakit geçirebileceği bir mekan oluşturmaktı. ‘Bu zamanda böyle bir riske girilmez’ diyenlere inat, memleketime ve işime olan sevdamla bu yatırımı hayata geçirdim. Ticari kaygılarla değil, daima kaliteyi düşünerek hareket ettim. Çorum halkının büyük bir teveccüh göstererek bu yatırıma sahip çıktığını görmekse doğru yolda olduğumu gösteriyor.

‘ÇOCUK ATÖLYESİ KURUYORUZ’

Kitap ve kırtasiye reyonlarının yanı sıra oyuncak ve kafeterya bölümlerinin yer aldığı mağazamızda, akıl oyunları bölümü  ve okul öncesi eğitim uzmanlarının görev aldığı bir oyun parkımız da mevcut. Öte yandan çocuklara üretmeyi, kodlamayı öğreteceğimiz ‘Çocuk Atölyesi’ hazırlıklarımız sürüyor.

‘ÜNLÜ YAZARLARI ÇORUM’A GETİRECEĞİZ’

Türkiye’nin seçkin yayınevlerinin özel standlarının bulunduğu mağazamızda zengin kitap çeşidimizle iddialıyız. Ünlü yazarların imza günlerine ev sahipliği yapacak olan mağazamızda sınavlara hazırlık setleri başta olmak üzere tüm kitap, kırtasiye ve oyuncak çeşitlerinde en uygun fiyatları sunuyoruz.

Üniversite öğrencilerinin vize ve final dönemlerinde 24 saat açık olacak mağazamızda kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla çeşitli aktiviteler de düzenleyeceğiz.

Çorum’a böylesine devasa bir işletme kazandırmamıza zemin hazırlayan Uzay İnşaat yetkililerine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni mekanımızı yakından görmek isteyen herkesi Emin Kitap, Kırtasiye, Oyuncak ve Kafeterya’ya davet ediyoruz.”

 

Diğer Haberler