OKA tarafından kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve ilgili paydaşların katkılarıyla hazırlanan 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan On Birinci Kalkınma Planı toplantısı Çorum’da gerçekleşti.

On Birinci Kalkınma  Planı toplantısı yapıldı

Paylaşın:

 

M.BURAK YALÇIN 

OKA tarafından kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve ilgili paydaşların katkılarıyla hazırlanan 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan On Birinci Kalkınma Planı toplantısı Çorum’da gerçekleşti.

Bugün Anitta Otel’de gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Oğuzcan Ocak, OKA Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı İbrahim Ethem Şahin, OKA İl Koordinatörü Özgür Özden Yalçın, ve daire müdürleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Oğuzcan Ocak, ilk defa Türkiye’de karşılıklı vatandaşın sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının fikirlerinin alınarak bir kalkınma planının hazırlandığını belirterek, “Yeni bir ivme kazandıracak bir döneme giriyoruz. İlk defa Türkiye’de karşılıklı vatandaşın sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının fikirleri alınarak bir kalkınma planı hazırlanılıyor. On Birinci Kalkınma Planı bu noktada önemli bir değerdedir. Fikirleriniz, düşünceleriniz Türkiye’nin kalkınması noktasında neler varsa burada, daha sonra da anket çalışmalarına katılarak görüşlerinizi ortaya koyabilirsiniz.” dedi.

OKA’dan yapılan açıklamada ise toplantıyla ilgili şu ifadelere yer verildi: ”On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında merkezi düzeyde gerçekleştirilen Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantılarının yanında yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların kalkınma planı sürecine dahil olması önem taşımaktadır. Bu çerçevede, Valiliklerin desteği ve yönlendirmesiyle çalışma grubu toplantıları Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde gerçekleştirilmektedir. “

Toplantının ikinci oturumunda ise “Kadının kalkınmadaki rolü” ve “Gençlerin toplumsal hayata katılımı” başlıkları altında sunum yapıldı.

Genel değerlendirmenin ardından toplantı sona erdi.

 


Diğer Haberler