Bugün :

HEM THM Korosu Türkiye ikincisi910.kez Okundu -

 

 
Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu koro ve solo alanlarında yapılan yarışmada her iki alanda da ikincilik derecesi elde etti.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hatay’da düzenlenen Yaygın Eğitim Kurumları arası Türk Halk Müziği Koroları yarışması finaline katılan Çorum Mimar Sinan HEM THM Korosu, yarışmada üstün bir performans sergileyerek geçtiğimiz yıl üçüncü olduğu yarışmada bu yıl ikinci oldu. Koro Şefi Arif Sadeçolak yönetimindeki HEM THM Korosu, 2007 yılında da aynı yarışmada birincilik elde ederek Çorum’u başarı ile temsil etmişti.
Yaygın Eğitim Kurumları arası Türk Halk Müziği Koroları yarışması finali 9 Mayıs’ta gerçekleştirildi. 13 farklı ilden koroların katılımı ile gerçekleştirilen finalde birinci Ankara Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu yüz üzerinden 95 puan alarak birinci olurken, birinciliği kıl payı kaçıran Çorum Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Türk Halk Müziği Korosu da 94 puan alarak ikinci oldu. İzmir HEM THM Korosu ise 92 puan alarak üçüncülik derecesi elde etti.
Koro Şefi Arif Sadeçolak yönetimindeki 38 kişilik kadrosu ile yarışmaya katılan HEM THM Korosu, hem koro dalında hem de solo dalında ikinci oldu. HEM THM Korosu’nu solo yarışmada Solist nazlı Kalender temsil etti. Solo yarışmada 50 puan üzerinden yapılan değerlendirmede 46 puan alan Yenimahalle HEM birinci olurken, Çorum’u temsil eden Solist Nazlı Kalander 44 puanla ikincilik derecesi elde etti.
Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hasan Bekdemir, yarışmada Çorum’u en iyi şekilde temsil ettiklerini ve tanıtım adına başarılı olduklarını söyledi. Aldıkları dereceden hayli mutlu olduklarını dile getiren Bekdemir, elde ettikleri dereceden dolayı koro üyelerine teşekkür etti.


Güncellenme Zamani 6:40

Güncellenme Zamani 7:4

 


Balcıoğlu Ticaret VESTEL
Fatih Caddesi No: 14/A Çorum
3642267010
www.corumvestel.com - www.vestelcorum.com
Gümüş Ticaret
OSMANCIK CADDESI ULU CAMI CIVARI NO:2
2135479
-
İntegral Turizm
İnönü Caddesi Benderli İş Merkezi kat 1 Emniyet Müdürlüğü karşısı
2249488
-
Language Centre - Yabancı Dil ve Bilgi Teknolojileri Merkezi
Karakeçili Mahallesi Lise 1. Sokak no:1 Valilik civarı Çorum
3642241525
www.dilmerkezi.com


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.