Bugün :

Ankara’da Murat Alparslan rüzgarı7383.kez Okundu -

 

 
Çorumlu avukat Murat Alparslan, AK Parti Ankara İl Başkanı oldu.
Alparslan'ın AK Parti Ankara İl Başkanlığı'na seçilmesi, memleketi Çorum'da ve Alaca'da sevinçle karşılandı.
AK Parti Ankara 3. Olağan Kongresi, Pazar günü 19 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Düzenlenen kongrede yarışan Çorumlu aday Av. Murat Alparslan, oyların çoğunluğunu alarak AK Parti Ankara İl Başkanı oldu.
AK Parti Ankara 3. Olağan Kongresi'nde 488 kişi oy kullandı. Murat Alparslan 395 oyla il başkanlığına seçilirken, diğer aday Hüseyin Gökalp 71 oy aldı, 22 oy ise geçersiz sayıldı.
Murat Alparslan kimdir?
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan 1974 yılında Çorum'da doğdu. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Alparslan, 1999 yılında İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. Alparslan, 1998-2000 tarihleri arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde araştırma/öğretim görevlisi oldu. Halen Devletler Özel Hukuku Uluslararası Ticaret Hukuku alanında doktora çalışmalarını sürdüren Alparslan, Türk Patent Enstitüsü'nde kayıtlı Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım vekili. Aynı zamanda bu konularda mahkemelerde bilirkişilik yapmaktadır.
Alacalı gençlerden  Alparslan'a destek
Hafta sonu Ankara'da yapılan AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde AK Parti Ankara İl Başkanlığı görevine seçilen Çorumlu Murat Alparslan'a baba ocağı Alaca'dan da  destek geldi.
AK Parti Alaca İlçe Başkanlığı'nın organizesi ile Ankara'ya giden ve yaklaşık 100 kişiden oluşan genç bir grup, kongre salonunda adeta 'gövde gösterisi' yaptı. Gençler, 'Murat Alparslan' ismini harflerle tek tek salona açtılar. Kongreye, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra birçok devlet bakanı ve bakanlar da katıldı.
Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Teşkilat Başkan Yardımcısı Agâh Kafkas ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş ile AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri de salonda hazır bulundu.
AK Parti Ankara kongresine Çorum damgası
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımı ile gerçekleştirilen AK Parti Ankara İl Kongresi'ne adeta Çorum damgası vuruldu.
AK Parti Ankara İl Başkanlığı'na Çorumlu Murat Alparslan'ın seçildiği kongreye Çorum'dan AK Parti Milletvekilleri Agah Kafkas ve Ahmet Aydoğmuş, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Ortaköy Karahacip Belediye Başkanı Hacı Ahmet Bektaş, AK Parti  Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Alaca İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı Cevdet Bayrak ile çok sayıda kişi katıldı.
Gençlerin Kafkas ilgisi
Ankara 19 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Ankara İl Kongresi'ne katılan Çorum Milletvekili Agâh Kafkas'a Alacalı gençlerin ilgisi yoğun oldu.
Kongre salonuna girişinde Alacalı gençler tarafından ayakta alkışlanarak karşılanan AK Parti Çorum Milletvekili Kafkas, kongre sonunda kendisine sevgi gösterisinde bulunan Alacalı gençlerle bir araya geldi.
Kongre salonunda gençlerle hatıra fotoğrafı da çekinen Çorum Milletvekili Kafkas, gençlerle bir süre sohbet etti.
İlk yemek Çorumlularla
Hafta sonu yapılan AK Parti Ankara İl Kongresi'nde İl Başkanlığına seçilen Çorumlu avukat Murat Alparslan, kongrenin ardından başkan olarak ilk yemeğini Çorumlularla birlikte yedi.
Ankara'da, ev sahipliğini Ankara İl Yönetimine seçilen Çorumlu Bekir Horoz'un yaptığı akşam yemeği, Keçiören'de bulunan Altınparkın karşısındaki Bursa Park İskender'de verildi.
Yemeğe, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Ortaköy Karahacip Belediye Başkanı Hacı Ahmet Bektaş ile çok sayıda Çorumlu ve Ankara İl Yönetimine seçilen yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Delegelere teşekkür etti
AK Parti Ankara İl Başkanlığı'na seçilen Çorumlu avukat Murat Alparslan, kongrenin ardından delegelere ve kongrede emeği geçenlere bir teşekkür konuşması yaptı.
Alparslan, konuşmasında, kongredeki rakibi Hüseyin Gökalp'e de teşekkür ederek, kendisinden her zaman istifade edeceğini söyledi.
Ayrıca, şahsına gösterilen teveccühe layık olmaya çalışacağını ifade eden Murat Alparslan, Başkent Ankara'da güzel hizmetler yapacaklarına inandıklarını dile getirdi.


Güncellenme Zamani 7:24

Güncellenme Zamani 7:25

 


HAMAMLIÇAY KÖY

3642512379
www.hamamlicaykoy.com
Adress Danışmanlık
Gazi Caddesi Vergi Dairesi Karşısı
2251616
www.adressdanismanlik.com.tr
KOLOĞLU İNŞAAT MALZEMELERİ
İnkılap Caddesi No: 26 Şube: Osmancık Caddesi No: 31
3642241153
www.seramiksan.com.tr/bayi/kologlu-ins-malz--56.html
adress Gayrimenkul Emlak&Yatırım Danışmanlığı
Gazi Caddesi Vergi Dairesi Karşısı
3642251616
www.adressemlak.net


 
 
 
 
Ekleyen :rukiye karakaş

bir haber yayınlıyorsuunuz ay gün ve tarih yok. bu nasıl bir gazetecilik

  09.08.2012 11:30:31

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.