Bugün :

Ovasaray’da keşkek belgeseli çekildi1032.kez Okundu -

 

 
Kültür Bakanlığı tarafından UNESCO listesi için hazırlanan Tören Keşkeği Geleneğini Koruma Eylem Planı Çalıştayı kapsamında Ovasaray Köyü’nde keşkek belgeseli çekildi. Bir düğün evine konuk olan araştırmacılar, baştan sona kadar keşkek hazırlanışını kamera ve fotoğraf kayıtlarına aldı.
Kültür Müdürlüğü ve Muhtarlar Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen çalışma, Kültür Müdür Yardımcısı Mehmet Bayrak, Kültür Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Nihal Kadıoğlu Çevik, Folklor Araştırmacısı Mümtaz Fırat, Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Taşdelen, Ovasaray Muhtarı Bekir Şahin, Damızlık Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı’nın ve düğün sahiplerinin katkılarıyla gerçekleştirildi.
Düğünevi bahçesine kurulan iki keşkek kazanında yapılan tüm işlemleri adım adım takip eden Kültür Bakanlığı görevlileri, kendilerine gösterilen ilgi ve katkıdan duydukları memnuniyeti belirterek, “Keşkek’in bu listede yer alacak olması bizi heyecanlandırdı. Böyle bir kültüre hem tanıklık etmek hem de onu geleceğe taşımak adına çalışlamarda bulunmak çok keyif verici.” dediler.


Güncellenme Zamani 8:54

 


Özlem İpek Galeria
Osmancık Cad. 1. İstiklal Sokak
212 59 47
www.ozlemgaleria.com
Sevcan Emlak Gayrimenkul
Karakeçili Mh.Azap Ahmet Sk.No:25 Çorum
3642132124
www.sevcaninsaat.com
Hansel Mobilya Tic. LTD
Merkez: Azap Sokak. No: 33 ÇORUM
3642242379
www.hanselmobilya.com.tr
Gümüş Ticaret
OSMANCIK CADDESI ULU CAMI CIVARI NO:2
2135479
-


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.