Bugün :

Çorum Penez'le kaplıca turizmine açılıyor


Çorum'da turizm sektörü içerisinde olan otellerimizin arasında Termal Penez Otel'de yer alıyor.


1856.kez Okundu -

 

Emre AVŞAR
 
Çorum'da turizm sektörü içerisinde olan otellerimizin arasında Termal Penez Otel'de yer alıyor.
 
5 Temmuz 2009 tarihinde Çorum'da hizmet vermeye başlayan Çorum Termal Penez Otel, ilk başta alışveriş merkezi, düğün salonu, restoran ve havuz hizmetlerinin bir arada buluşturulduğu Penez Center olarak inşa edilmiş. Daha sonra otelin arkasında termal suyun bulunmasıyla Penez Center, tamamen otel olarak hizmete açıldı ve Çorum Termal Penez Otel ismini aldı. Çorum Termal Penez Otel, şu an 4 yıldızlı bir otel olarak hizmet hayatını devam ettiriyor. 65 odası, 172 kişilik konaklama kapasitesi olan Çorum Termal Penez Otel, istihdama ise  45  çalışanı ile katkı sağlıyor. Şu an 3 katlı olan Çorum Termal Penez Otel, Samsun yolu üzerinde hizmet vermeye devam ediyor. Çorum Termal Penez Otel'i diğer otellerden ayıran en büyük özelliği içerisinde termal suyu bulundurması. Çorum'da ki diğer otellere bakıldığında böyle bir özellik sadece Çorum Termal Penez Otel'de bulunuyor. Bu da Çorum  Termal Penez Otel'in Çorum'da farklı bir hizmet verdiğini gösteriyor. Biliyoruz ki turizm anlamında büyük hizmetler veren Çorum Termal Penez Otel, ilimizin sesini herkese duyurmaya çalışıyor.
 
Çorum turizm anlamında çok zengin. Bu zenginliğin yanında turizme katkısı olan bazı unsurlara da ihtiyacımız var. Bu gibi unsular arasında Çorum Termal Penez Otel gibi kurumlar da yer alıyor. İlimizin ya da bölgemizin turizm zenginliği her zaman ön plandadır. Ancak o ili çekici hale getirecek, yardım edecek kuruluşlarımızı da unutmamak gerekir. Herhangi bir il turizm bakımından çok zengin olabilir. Eğer bir ili cazip hale getiren çeşitli kurumlar yoksa o ile turist beklenen sayıda gelmez. Bu yüzden otellerimiz, restoranlarımız, tarihi evler ve konaklarımız turizm için çok önemlidir. Çorum Termal Penez Otel'de bizim ilimizi cazip kılan, çekici hale getiren kurumlarımızdan bir tanesidir. Çorum'un bu otele  daima ihtiyacı olacaktır. Çorum Termal Penez Otel'de şimdiden Çorum'a yakışır bir hizmet vererek ilimizin kalitesini yükseltiyor. Çorum Termal Penez Otel'in sahibi olan Ali Penez, yaptığı bu yatırımla Çorum turizmin canlanmasına katkıda bulundu. Tecrübeli ve işi bilen kişilerle hizmet sektöründe hayatını sürdüren Çorum Termal Penez Otel, herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Gelecek yıllarda da büyük bir yer edinmeye çalışan Çorum Termal Penez Otel, şimdiden çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çorum Termal Penez Otel'in hizmet ağında fitness salonu, spor ve sağlık merkezi, 700 kişilik çok amaçlı düğün salonu, 10 kişiden 1200 kişiye kadar çıkan 4 ayrı konferans salonu, iki katlı, manzaralı 300 kişilik restoran, oyun salonları ve güzellik merkezleri yer alıyor.
 
5 yıldızlı Otel hayali

Çorum Termal Penez Otel Sahibi Ali Penez, otellerinin yanında bulunan inşaatın çalışmalarını devam ettireceklerini söyledi.

 
İnşaatın bitmesi halinde otelin 5 yıldızlı olacağını belirten Ali Penez, ''Otelimiz her alanda müşterilerimize hizmet veriyor. Otelimiz şu an 4 yıldızlı. Ama otelimizin yanında bulunan inşaat bittiği zaman otelimiz 5 yıldızlı hale gelecek. O zaman müşterilerimize daha iyi bir hizmet vereceğiz. Şu an Çorum'da termal suyu bulunduran tek otel biziz. İleri de otelimiz daha çok gelişince Çorum'un hizmet noktası haline gelecek'' dedi. Otelin 5 yıldızlı hale gelmesiyle Çorum'u daha iyi bir yerlerde temsil edeceklerini ifade eden Penez, Çorum turizmine de büyük katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Termal suyumuz her derde deva

Ali Penez, Çorum Termal Penez Otel'de bulunan termal suyun bütün hastalıklara iyi geldiğini söyledi.

 
Özellikle romatizma, bel ağrısı, eklem hastalıkları ve daha birçok hastalık için otellerinde bulunan termal suyun çok yarayışlı olduğunu ifade eden Ali Penez, ''Otelimizde bulunan termal su çoğu hastalığın baş düşmanı. Bu yüzden herhangi bir hastalıktan şikayetçi olan vatandaşlarımız otelimize gelebilir. Termal suyumuz Çorum'un kalkınması için önemli bir unsurdur. Termal suyumuz Türkiye'deki en kaliteli sulardan birisi'' dedi. Termal su ile Çorum'da iyi bir yatırım yaptığını dile getiren Penez, bu yatırımın Çorum için çok önemli olduğunu da vurguladı.
 
Termal suyu daha iyi tanıtacağız

Ali Penez, Çorum'a termal suyu daha iyi tanıtacaklarını söyledi. Çorum'da termal suyu barındıran tek otel olduklarını belirten Ali Penez, ''Termal suyu Çorum'da barındırmamız ilimiz için büyük bir avantaj. Henüz reklam çalışmalarına daha başlamadık. Ama yakın zamanda onu da planlıyoruz. Daha tam tanınmamıza rağmen, çevre illerden misafirlerimiz geliyor. Biz kendimizi tanıtarak buraya olan katılımı yükseltmeyi planlıyoruz. Tabi bu amacımızın içine yabancı müşterilerimizde giriyor'' dedi. Çorum'un termal turizminden payını tam almadığını ifade eden Penez, Çorumlular için yakışır bir termal suyu hizmeti vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 
Turistlerimiz günü birlik geliyor

Ali Penez, Çorum'a gelen yabancı ve yerli turistlerin günü birlik halinde geldiklerini söyledi.

 
Bu durumun Çorum için büyük bir kayıp olduğunu ifade eden Ali Penez, ''İlimize gelen turistlerin çoğu gezi için geliyor. O da bir ya da 2 günlük. İlimiz turizm bakımından çok zengin. Her alanda turistik bir yapıya sahip Çorum. Ancak ilimize gelen turistlerin amacına baktığımız zaman hiç de bize yakışmayan bir durum görüyoruz. Bu günü birlik gezilerin önüne geçilmeli. Bu şekilde Çorum istediği verimi tam alamıyor'' dedi. Çorum Termal Penez Otel ve Anitta gibi otellerin bu gibi günü birlik gezileri önlediğini ifade eden Penez, Çorum'da bu tip otellerin artması gerektiğini vurguladı. Buraya gelen turist guruplarının çoğunun konaklanacak yerleri tam bilmediklerini sözlerine ekleyen Penez, turistlere bu gibi yerlerin tanıtılması gerektiğini söyledi. 

 

 

 Güncellenme Zamani 14:40

 


Aybike Turizm
Osmancık cad. Ulucami Karşısı No:17/1
2248091
www.aybiketurizm.com.tr
Tütüncü Ticaret
İnönü Cad. No:10/C-Hamit Cami Sokak No:11
2247700
www.tutuncu.com.tr
Gümüş Ticaret
OSMANCIK CADDESI ULU CAMI CIVARI NO:2
2135479
-
Sevcan Emlak Gayrimenkul
Karakeçili Mh.Azap Ahmet Sk.No:25 Çorum
3642132124
www.sevcaninsaat.com


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.