Bugün :

DeFacto geliyor


Gazi Caddesi'nde kapatılan iki büyük işyerine yenilerinin geldiğini yazmıştık dün.


2518.kez Okundu -

 

KULİS NOTLARI-MUSTAFA DEMİRER
 
DeFacto geliyor
 
Gazi Caddesi'nde kapatılan iki büyük işyerine yenilerinin geldiğini yazmıştık dün.
Çorum'un eski ve köklü mağazalarından Nuriler Giyim’in Simit Fuarı, Hosta Piknik’in yerinin ise marka olan ünlü bir mağazaya kiralandığını aktarmıştık.

Eskidji Çorum Temsilcisi Niyazi Çınar arayıp, detayları verdi. Çınar’ın söylediğine göre, Hosta Piknik’in yerini ünlü giyim markası DeFacto kiralamış. DeFacto Türkiye genelinde 63. şubesini Çorum’a açacak böylece. Mağaza bu ay sonunda  faaliyete geçecek.

Firma ünlü ve marka ancak, bir daha hatırlatmakta fayda var. DeFacto markası İç Anadolu’nun yiğit şehirlerinden Sivas’ta doğmuş. 5 kardeşin güç birliği yaparak kurdukları firma DeFacto markası ile Çorum’a açılıyor.  Tamamen yerli üretim olan DeFacto, Hosta Piknik’in toplam 600 m2’lik yerini aylık 14 bin liraya kiralamış.

Eskidji Çorum Temsilcisi Niyazi Çınar, kurumsal firmaların satınalma ve kiralama işlemlerini kendi firmaları aracılığıyla yürüttüğünü belirterek, Çorum’a yeni bir mağaza kazandırmaktan mutlu olduklarını da eklemeyi ihmal etmedi.
 
Başkan yola çıkıyor vekâlet Karakaya’da
 
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün, Tarihi Kentler Birliği toplantısına katılmak üzere Fas'a gideceğini daha önce duyurmuştuk. 13-17 Aralık tarihleri arasında Kuzey Afrika ülkesi Fas'ta Tarihi Kentler Birliği toplantısı yapılacak. Başkan bugün sabah yola çıkıyor. Önce Antalya Side’ye, pazar günü de Fas yolculuğu başlayacak.

Öğrendiğimize göre, Başkan Külcü, AK Parti Meclis Grubu Başkanı Ahmet Özler ile birlikte Fas’a gitmeyi düşünmüş. Ancak kontenjan dolu olduğu için toplantıya tek başına katılacakmış. Yaklaşık bir haftalık gezi nedeniyle Külcü’ye yardımcılarından Nurettin Karakaya vekalet edecekmiş.
Son bir duyum daha. Başkan’ın şehir dışı seyahatlerinde vekalet konusu zaman zaman gerginliğe neden oluyormuş. Yönetimde yer alan bir isim vekalet kendine bırakılmadığında huzursuzluk çıkarıyormuş. Hangi ismin vekaletin kime bırakılacağı hususunda sorun çıkardığını tahmin etmek de gündemi yakından takip eden okurlara kalsın artık. Herşeyin yazılmasını bizden beklememek lazım değil mi?
 
Müdürler savunma verecek
 
Çorum Belediyesi'nde görevden alındıktan sonra yargı kararıyla görevlerine iade edilen müdürler hakkında, yerel ve yaygın basında çıkan beyanatları nedeni ile idari soruşturma başlatıldığını daha önce de yazmıştık.

Yeni gelişme ise; Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Yardımcısı Nurettin Karakaya’nın, görevden alınma ve iade sürecinde yerel ve yaygın basında demeçleri yer alan iki müdürden savunmalarını istemiş olması.

Görevden alınmalarını ANKA Ajansı'na yorumlayan Hal Müdürü Bekir Çakmak ile Hürriyet, Milliyet, Radikal Gazetelerinin internet sitelerinde demeci çıkan Hukuk İşleri Müdürü Ekrem Eren savunma verecekmiş.
 
 


Güncellenme Zamani 8:53

Güncellenme Zamani 8:54

 


HANCILAR ET LOKANTASI
Çorum Samsun karayolu 12. km.
3642459191
-
Kamha Termal Apart Otel
Belediye karşısı Hamamözü Amasya
03587876419
-
MİRAY HALI
Kubbeli Caddesi N:31/C Çorum
2253202
www.mirayhali.com.tr
Balcıoğlu Ticaret VESTEL
Fatih Caddesi No: 14/A Çorum
3642267010
www.corumvestel.com - www.vestelcorum.com


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.