Bugün :

Kargı’ya Anadolu Öğretmen Lisesi açılıyor1003.kez Okundu -

 

Çorum Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Kargı’ya Anadolu Öğretmen Lisesi’nin açılacağı bildirildi.
Yapılan açıklamaya göre Vali Mustafa Toprak geçtiğimiz hafta cuma günü Çorum’un kargı, Osmancık ve Laçin ilçelerine ziyaretlerde bulundu.
Açıklamaya göre Vali Toprak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile Kargı’da Anadolu Öğretmen Lisesi kurulduğunu, okulun 2010-2011 öğretim yılında öğrenci alarak resmen açılacağını bildirdi.


Bölgede böyle bir okula ihtiyaç olması nedeniyle AÖL açma kararının isabetli bir hizmet olduğunu dile getiren Vali Mustafa Toprak, okulun kurulmasında emeği geçen İlçe Kaymakamı,  Belediye Başkanı ve Milli Eğitim yetkililerine teşekkür etti.
Yapılan açıklamaya göre mevcut lise binası Anadolu Öğretmen Lisesi’ne dönüştürülecek. Söz konusu binaya Kargı Belediyesi tarafından ilave 10 derslik yaptırılacak.  İlçe merkezi dışında bulunan Halk Kütüphanesi Kargı Belediyesi Kültür Sitesi’ne taşınacak. Kütüphane binası ise  Kargı AÖL öğrenci yurdu olarak kullanılacak. Mevcut lise öğrencileri de METEM binasında öğretime devam edecekler.
METEM binasında bulunan Kargı Bezi Dokuma Atölyesi’nin de  Belediye’ye ait eski sanayi dükkânlarının bulunduğu yere taşındı.

Vali Mustafa Toprak, söz konusu değişikliklerin Kargı ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Kargı’dan sonra Osmancık İlçesine geçen Vali Toprak, Koyunbaba Köprüsü civarındaki çalışmaları izleyerek yetkililerden konu hakkında bilgiler aldı.
Osmancık İlçesinde Kredi Yurtlar Kurumunca yapılması planlanan Yüksek Öğrenim Kurumu Öğrenci Yurdu arsalarını da inceleyen Vali Mustafa Toprak, buradan da Laçin İlçesine geçerek Halk Eğitim Merkezi ve Anasınıfını da ziyaret etti.
Vali Mustafa Toprak’ın ziyaretleri Laçin’de sona erdi.


Güncellenme Zamani 8:15

 


Hitit Gold
Eğridere Çarşısı No:23 Çorum
3642253851
www.hititholding.com.tr
Paşa İskender-Lahmacun
Gazi Caddesi NO: 13/B ÇORUM
213 32 42
-
Sevcan Emlak Gayrimenkul
Karakeçili Mh.Azap Ahmet Sk.No:25 Çorum
3642132124
www.sevcaninsaat.com
GİRİŞİM DOĞALTAŞ MERMER&GRANİT DEPO
Küçük Sanayi Sitesi 6. Sok. No: 5 ÇORUM
3642348490
www.girisimdogaltas.com


 
 
 
 

Han Yazılım
Çorum Hakimiyet 24 Yaşında.