Çam Yarması-2 için destek istedi

Çam Yarması filmi ile Çorum’da ve Türkiye’de üne kavuşan Çorumlu yapımcı Murat Kuşcu, çekimleri Kasım ayında biten ‘Çam Yarması 2-Bitik Kardeşler’ adlı sinema filmi için Çorum halkından destek istedi.

Çam Yarması-2 için destek istedi

FATİH BATTAR

Çam Yarması filmi ile Çorum’da ve Türkiye’de üne kavuşan Çorumlu yapımcı Murat Kuşcu, çekimleri Kasım ayında biten ‘Çam Yarması 2-Bitik Kardeşler’ adlı sinema filmi için Çorum halkından destek istedi.

Birinci filmin devamı niteliğindeki filmin çekimlerinin İskilip ve Çorum’da gerçekleştiğini belirten Kuşcu, çekimlerin Kasım ayında bittiğini, Mart ayının başında vizyona gireceğini söyledi.

Filmin tam bir aile filmi olduğunu aktaran Kuşcu, Çorum halkının filme  film gözüyle değil, Çorum’un bir değeriymiş gibi sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Filmde Çorum’un tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtmayı amaçladıklarını kaydeden Kuşcu, “Sayın Ahlatcı Çorum için yapılan tüm projelere desteğini sunan değerli bir iş insanımız. Kendisinden filmimize ‘sunar-sundu’ sponsoru olmasını bekliyoruz. Buradan kendisinden randevu talep ediyoruz. Bizleri kırmayacağını ümit ediyoruz” dedi.

İlk filmi sosyal medyada yaklaşık 3 milyon kişinin izlediğini belirten Kuşcu, ikinci filmde 1 milyon gişe hedefi koyduklarını söyledi.

Komedi filminde küfürden uzak durduklarını ve 7’den 70’e herkesin izleyebileceği bir aile filmi olduğunun altını çizen Murat Kuşçu, vizyonda milyonlara ulaşma hedefinde olduklarını kaydetti. Filmin 2 milyon gibi ciddi bir bütçeyle çekildiğini söyleyen Kuşçu, filmin kadrosuna ve ekibine inandığını ve izleyicilerin filmde hem güleceklerini hem de memleketleri Çorum’u iliklerine kadar hissedeceklerini ifade etti.

Filmin galasının ise vizyondan 10 gün önce Hanoğlu Konağı’nda gerçekleştirileceğini aktaran Murat Kuşçu, filme katkı sunanlara ve sunacak olanlara ise şimdiden teşekkür etti.

Kuşcu; “Filmin çekilmesine bugüne kadar maddi ve manevi destek olan Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük başta olmak üzere tüm ilçe Belediye Başkanlarına, iş dünyası ile esnaf ve sanatkarlara ve büyük sponsorumuz BELTAŞ’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sinema Yasası gereği filmin 150 bin seyirciye ulaşamaması halinde yurt dışına açılamayacakları gibi 2 yıl süreyle de hiçbir platformda gösterime giremeyeceğini kaydeden Kuşcu, tüm Çorum halkından destek istedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Tüm çorumlular olarak izleyeceğiz.

SIRADAKİ HABER