Makbule Ayaz’ın resimleri sergide

Ressam Makbule Ayaz’ın eserlerinden oluşan kişisel resim sergisi dün Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açıldı.

Makbule Ayaz’ın  resimleri sergide

RECEP MEBET - ÖYKÜ ÖZTEN
Ressam Makbule Ayaz’ın eserlerinden oluşan kişisel resim sergisi dün Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Ressam Nilgün Çevik, Çorumlu sanat dostları, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.


Sergi açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Candan, toplumların kalkınmasında fiziki yatırımlar kadar kültür ve sanatsal faaliyetlerin de büyük önem taşıdığını söyledi.


“Çorum Belediyesi olarak bu bilinçle çalışıyoruz” diyen Candan, sergi için Samsun’dan Çorum’a gelen Ressam Makbule Ayaz başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen Ressam Nilgün Çevik ve  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından sergiyi gezen davetliler, Makbule Ayaz’la sanat çalışmalarıyla ilgili sohbet etme imkanı da buldular.
Açılış kokteyl ile sona ererken serginin 29 Eylül 2018 tarihine kadar gezilebileceği belirtildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER