Ülkü Ocakları’ndan tiyatro gösterisi

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanlığı, uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararlarını konu alan “Cehalet” adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Ülkü Ocakları’ndan tiyatro gösterisi

FATİH BATTAR

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanlığı, uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararlarını konu alan “Cehalet” adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro gösterisine MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammed Yavuz Ünlü, ilçe başkanları, ilçe ocak başkanları ile ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program kapsamında bir konuşma yapan Ocakları İl Başkanı Muhammed Yavuz Ünlü, Türkiye’nin ve dünyanın zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek, şunları söyledi; “Zor bir dönemde yaşıyoruz. Sıkıntılı günler geçiriyoruz. Dünya belki kurulduğu çağdan beri, insanoğlu yeryüzüne ayak bastığı andan beri böylesi bir yozlaşmanın, böyle bir ahlâkî erozyonun bu denli kokuşmanın şahidi olmamıştır. Şer odakları, şeytanın uşakları gece gündüz zulüm tezgahını işletmekte, değirmenini masum kanıyla döndürmektedir. Kibirde Firavun'u, çürümede Lut Kavmini fersah fersah geride bırakan, Cahiliye Devrini mumla aratan günümüz insanı fıtratından sıyrılmış, ilkelerinden ayrılmış, vicdanını kilit üstüne kilit vurduğu zindanlara kaldırmıştır. İnsanlık onuru ayaklar altına alınmakta, insan hayatı hiçe sayılmaktadır. Hergün yazılı ve görsel medyada, sosyal medyada karşılaştığımız vakalar bizleri endişeye sevk etmekte, uykularımızı kaçırmaktadır. Savunmasız kadınlara, çocuklara ve hatta masum bebeklere karşı işlenilen cinayetler, saldırılar nedeniyle yüreğimiz dağlanmakta vicdanlarımız onulmaz yaralar almaktadır. Gençlerimiz, geleceğimizin güvencesi can parçalarımız uyuşturucu illetinin pençesinde birer zombiye, anasını, atasını, vatanını, bayrağını tanımayan mankurtlara dönüştürülmektedir. Bir yandan tankıyla topuyla milletimizi muhasaraya almaya çalışan iblisler, ifritler diğer yandan 15'lilerimizi kirli ağlarına çekerek geleceğimize ipotek koyma, sınmaz irademizi içeriden çökertme gayretindeler. Bizim küresel baronlara, zehir tacirlerine kurban edilecek tek bir gencimiz yoktur. Bu şerefsizlere tahammül edecek sabrımız kalmamıştır. Bizler Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz Bey'in talimatları doğrultusunda geleceğimizi karartan bu uyuşturucu illetine karşı farkındalık yaratabilmek, gençlerimizi, ailelerimizi bu konuda bilinçlendirebilmek adına elimizden geldiğince mücadeleye devam edeceğiz. Bu noktada devletimizden ve hükümet yetkililerinden beklentimiz kararlı bir duruşla bu zehir tacirlerinin, bu insanlık düşmanlarının bulunduğu yerlerde başlarının ezilmesi, toplumun bu virüslerden ivedilikle temizlenmesidir. Özellikle büyük şehirlerimizde uyuşturucu kullanımının ilkokullara kadar düştüğü gerçeği herkesin malumudur. Bu meselede adam sende diyemeyiz, görmezlikten gelemeyiz karınca misali gücümüz nispetinde mücadeleye devam etmeliyiz. Bu sorunu hep birlikte sahiplenirsek çözebiliriz.”

Konuşmaların ardından uyuşturucuya dikkat çekmek amacıyla hazırlanan ‘Cehalet’ adlı tiyatro gösterisi izleyeciye sunuldu. Toplumsal mesaj veren tiyatro gösterisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER