‘Yalan Dolan’ yarın Çorum’da

Yalan Dolan’ isimli tiyatro oyunu, yarın saat 20.00’de Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

‘Yalan Dolan’ yarın Çorum’da

RECEP MEBET
‘Yalan Dolan’ isimli tiyatro oyunu, yarın saat 20.00’de Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan iki perdelik komedi oyunu, Tiyatro Tirat katkılarıyla Çorumlu tiyatroseverlerle buluşacak.
Ünlü tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın bizzat yazıp yönettiği oyunda Züleyha Karyağdı, Tuncay Çağıl, Tarık Karyağdı, Emek Uçarman Özgen, Safa Tabur, Kirkor Dinçkayıkçı ve Giray Ayla rol alacak.
Tema Sanat adına yapımcılığını Sercan Akkaya’nın üstlendiği oyunla ilgili şu bilgiler verildi:

“Birbirleriyle çok sıkı fıkı olan dört arkadaş ve onların eşleri, belediye meclis üyesi arkadaşlarının ve karısının evlilik yıldönümlerini kutlamak için akşam yemeğine gelirler. Fakat ilk gelen çift arkadaşını kulağından yaralanmış olarak bulur. Ne yapacaklarını düşünürken yavaş yavaş diğerleri de eve gelmeye başlarlar. Olay başta gizlenir ve yalan söylenir. Ama diğer misafirlerin şüphelenmesi üzerine olayın nasıl olduğunu anlamaya ve anlatmaya başlarlar. Üstelik meclis üyesinin karısı da ortalarda yoktur. Bir süre sonra olaya polis karışır ve bu kez de olayı polisten gizlemek için herkes başkasının rolüne bürünür ve polise yalan söylemeye çalışırlar. En sonunda içlerinden biri meclis üyesinin yerine geçmeye ve polisin karşısına çıkmaya karar verir ve olayın nasıl olduğunu anlatmak için esaslı bir hikaye uydurur. Polis anlatılanlardan ikna olur ve evden ayrılır. Fakat kendisine anlatılanlar acaba gerçekten uydurma mıdır yoksa gerçek midir? Bunu oyunun sonunda büyük bir sürprizle öğreneceksiniz.”

Biletlerin Tirat Oda Tiyatrosu, Hep Yek Kafe, Gezgin Kafe ve oyun günü Devlet Tiyatro Salonu gişesinden temin edilebileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER