Yaz kursları bitti, sırada kış kursları var

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri'nde açılan yaz kursları sona erdi.

Yaz kursları bitti, sırada kış kursları var

Belediye Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde kurslara katılan kadınlar, meslek edindirme kurslarında meslek öğrenme ve yaptıkları el emeği göz nuru eserlerini satarak ailelerine destek sağlama imkânı buldu.

Yaz kurslarının sona ermesinin ardından kış aylarında da ev hanımları için kurslar düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, amaçlarının kadınların boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak olduğunu dile getirdi. Çorum Belediyesi'ne bağlı Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri'nden açıldığı günden bu zamana kadar birçok hanımın yararlandığını ve yapımı devam eden Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinin tamamlanması ile birlikte merkezlerden faydalanan hanımların sayısının artacağını ifade etti.

29 BRANŞTA 117 KURS

Yaz döneminde 29 branşta kurs açıldığını söyleyen Belediye Başkanı Zeki Gül, "Ev hanımlarının boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi için Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimizde çeşitli kurslar düzenliyoruz. Bu kurslardan tüm kadınlar faydalanabiliyor. Yaz döneminde açtığımız kurslarımızdan 2291 hanım kardeşimiz faydalandı. 29 branşta 117 kurs açtık. Hanım kardeşlerimiz bu kurslarımızda ilgi ve yeteneklerine uygun kurslara katılabiliyorlar. Haziran ayında başlatılan kurslar 28 Ağustos tarihi itibari ile sona erdi. Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimizde düzenlediğimiz kurslarımıza ara vermeyeceğiz. Önümüzdeki günlerde kış dönemi kayıt işlemleri başlayarak. Ardından da kış dönemi kurslara başlayacağız. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yaz döneminde Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri'nde 0-6 Yaş Çocuk Gelişimi, Ahşap Boyama, Aile Eğitim Programı (3-6 YAŞ), Bağlama, Bilgisayar Doküman Hazırlama, Bilgisayar Office Programları Kullanımı, Çocuk Bakım ve Etkinlikleri(3-6 YAŞ), Dekoratif Sabun, Diksiyon, El Nakışı, Etkili ve Hızlı Okuma, Fotoğraf Çekimi, Hediyelik Yöresel Ürünler, Hüsn-ü Hat, İğne Oyası, İngilizce, İşaret Dili, Kadın Giysileri, Keçe, Kuran-ı Kerim, Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Okuma Yazma, Pastacılık, Perspektif, Salon Sporları, Step-Aerobik, Takı Tasarımı, Türkçe Dil Eğitimi, Yağlı Boya gibi çok çeşitli kurslar açıldı. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER