Alaca HEM’den 3200 adet maske

Alaca Halk Eğitim Merkezi, cerrahi maske ihtiyacının karşılanması için usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından ürettikleri 3200 adet maskeyi Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim etti.

Alaca HEM’den  3200 adet maske

Alaca Halk Eğitim Merkezi, cerrahi maske ihtiyacının karşılanması için usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından ürettikleri 3200 adet maskeyi Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim etti.

Alaca Halk Eğitim Merkezi idareciler, öğretmenleri, usta öğreticileri ve kursiyerleri sağlık çalışanlarına destek olmacıyla taşın altına elini koydu. Hastanelerde maske ihtiyacından dolayı maske üretimine başlayan Alaca HEM, hastanenin maske ihtiyacını karşılamak için 3200 adet maske üretimi gerçekleştirildi ve üretilen maskeyi hastaneye teslim edildi.

Alaca HEM ayrıca ilçede Alaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Alaca Kaymakamlığı çalışanlarına da çok kullanımlık maske dikmeyi ihmal etmedi.
Konu ile ilgili Alaca HEM’den yapılan açıklamada; “Bir haftadır gece gündüz demeden emek veren tüm çalışanlarımıza ve kursiyerlerimize, kursiyerlerimizin öğle yemeklerini karşılayan ve çeşitli ikramlarda bulunan İtimat Sürücü Kursu, Hacıbaba Köfte ve bireysel katkıları olan isim belirtimesini istemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” denildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 8 ay Önce

Kimse yanlış anlamasın ama ameliyat maskeleri bu sekilde üreteliyorsa bunun hijyeni yok denecek kadar az herkesin eli değiyor çamaşır gibi asılmış her yere toz toprak değiyor yapanın emeğine sağlık ama bende soru işareti uyandirdi

Kılınç
Kılınç - 8 ay Önce

Dilerim Allahtan İnşAllah bu korono yok olur .Bizim üzerime düşen iki şey vardır
1.Bu korona vb. hastalıklardan korunmamız için hergün 5 vakitte bol bol dualar etmek
2.Sağlık bakanlığının 14 kuralına uymak

Nejla
Nejla - 7 ay Önce

Tekstil de çalışdığım bilirim tabiki hijyeni koruyarak yapılıyor öncelikle fabrikadan çıkan kumaşlar yıkanır kurutulur öyle dikime geçilir dikildikden sonra tekrar temizlenip paketlenir arkadaşlar.abartmayalim emeklerine sağlık

İLHAN
İLHAN - 8 ay Önce

koskoca iskilip hem ne yapıyor .KRİZİ FIRSATA ÇEVİRİP TİCARET Mİ???

hayret
hayret - 7 ay Önce

Hayret maske yapanların maskesi yok.Yakın mesafe.Kuralsizlik diz boyu...Hayırlı bir iş yapıyorsunuz.Kurallara bari uyun.

SIRADAKİ HABER