Soğan üreticileri yollara düştü

Alaca'da gerçekleştirilen protesto eyleminde bir araya gelen soğan üreticileri, ihracata getirilen kısıtlamaya protesto ederek seslerini duyurmaya çalıştı. 

Soğan üreticileri yollara düştü

MURAT ÇETİN
Alaca'da gerçekleştirilen protesto eyleminde bir araya gelen soğan üreticileri, ihracata getirilen kısıtlamaya protesto ederek seslerini duyurmaya çalıştı. 

Çevre illerden de yapılan traktörlü katılımlarla çok sayıda traktörün yer aldığı konvoy, Alaca Buğday Pazarı'nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı. Burada açıklama yapan çiftçiler, ihracatın açılması talebinde bulundu. 
Alınan kararların yanlış karar olduğunu belirterek, kararın düzeltilmesini isteyen çiftçiler, ellerindeki ürünlerin çürümeye terk edildiğini, borçlarını ödeyemez hale geldiklerini ifade etti. 
Tarım Bakanı ve bakanlık bürokratlarını eleştiren soğan üreticileri, masa başında alınan kararlarla politika geliştirilemeyeceğini, alınan kararların piyasayı dengelemekten öte üreticiyi tamamen bitirdiğini kaydettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Valla hiç acımıyorum size soğan 2 lirayken ucuz dediniz 5 lira olsun dediniz vermediniz halkı düşünmediniz şimdide çıkmış soğanı kim alacak diyonuz altınızdaki son model motorlara grev yapıyorsunuz sizin gözünüz doymuyor gözünüz o yüzden şimdi bu haldesiniz hiç acımıyorum sizin gibi insanlara

Çorumlu
Çorumlu - 7 ay Önce

Sizin gibi insanlara bikere oluyo soğan hasat olali 6 ay olmuş daha neyi bekliyonuz 10 lira olsun diyemi bekliyonuz sizin gözunuz doymaz insAllah elinizde kalir çürür çope gider kendi insaniniz gecen yil 6 liraya 7 liraya sogan yedi sizin gibiler yüzunden simdi de insAllah siz ekmek yemezsiniz soğandan

Türk
Türk - 7 ay Önce

Bir daha stok yapıp geçen seneki gibi açgözlülük etmeyin. Ben daha da artacak deyip soğanı döken adam gördüm geçen yıl. 5,5TL ye toptan soğan aldık ve ayıptır. Bu sene de Araplar yüzünden uçuyordu soğan neyseki tuttular.

Sogan
Sogan - 7 ay Önce

Fiyatlar daha çok yükselir deyip satmayarak bekleyerek eldeki soğanlar çürümeye basladi simdi kiziyosunuz

Alacali
Alacali @Sogan - 7 ay Önce

Bende cifciyim ama cok ac gozluluk ediyorsunuz iki binlira az paramiydi satmadiniz beslira olacak diye hicmi Allah korkusu yok birilerinin oyununa geliyorsunuz size aciyanlarin hiç aklı yok birde utanmadan en güçlü traktörlerle geliyorlar utanmadan soğan diyorlar vah size vah.hokumete hiç kızmayın herkes ac gozlulugunun kurbanı oldu devlet sizin gibi firsatcilarimi destekleyecek yoksa tüketici vatandaşınımi hadi ordan birkere oluyor sizlere

SIRADAKİ HABER