Çorum'da öğretmenin öğrencisini darbettiği iddiası

Çorum'da bir öğretmenin, görev yaptığı okulda öğrencisini darbettiği öne sürüldü.

Çorum'da öğretmenin öğrencisini darbettiği iddiası

Çorum'da bir öğretmenin, görev yaptığı okulda öğrencisini darbettiği öne sürüldü.

Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir ortaokulda eğitim gören 13 yaşındaki 7'nci sınıf öğrencisi C.E'nin ailesi, rehber öğretmeni M.A'nın çocuklarını darbettiği ve hakaret ettiği iddiasıyla karakola giderek şikayetçi oldu.

Ailenin şikayeti üzerine emniyet ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Anne Pembe E, AA muhabirine, gerekli kurumlara şikayette bulunduklarını, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

Oğlunun daha önce geçirdiği bir kaza nedeniyle 5 kez ameliyat olduğunu dile getiren Pembe E, "Okullar açıldığında raporunu müdüre götürdük. Kendisinin koruyup kollanması gerektiğini söyledik. Okulda bir öğretmen sınıfta yerini değiştirmiş. Oğlum da kabul etmeyince rehber öğretmenin yanına gönderiliyor. Rehber öğretmeni de bunu görür görmez hakaretler ederek darbetmiş. Tekme tokat girişmiş. Kafasını şişirmiş, omzuna, bacağına vurmuş. Eve gelince durumu bana anlattı. Biz de rapor aldık, şikayetçi olduk." ifadelerini kullandı.

Pembe E, aynı öğretmenin daha önce de 6-7 kez oğlunu darbettiğini öğrendiklerini öne sürdü. 

(AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
haber
haber - 2 yıl Önce

birde öğretmeni dinleyeydik iyiydi.

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 2 yıl Önce

Öğretmen bir çocuğu mu dövmüş, bütün okuldaki çocukları mı dövmüş? Eğer diğer çocuklarda bir sıkıntı yoksa kendi çocuğunun anlattığını bir de öğretmenden dinlemek lazım tabiki. Ne demek öğretmenin değiştirdiği yeri kabul etmemek. Bu yaşta öğretmene diklenmek ne demek. Bir nesil heba ediliyor. Öğretmen dokunamaz, dokunursa hakkında soruşturma açılır. Eğitim evde başlar, okulda devam eder. Sen evde çocuğuna gerekli terbiyeyi, saygıyı, sevgiyi verme. Ondan sonra öğretmen çocuğumu dövdü. İki tane çocuğum var. Biri orta biri ilk okula gidiyor. Bazen okuldan almaya kendim gidiyorum. Oradaki öğrencileri görünce, konuşmalarını duyup hareketlerini görünce gerçekten üzülüyorum. Hiçbir öğretmenin bir öğrenciyi boş yere dövmediğini anlamak için çok fazla birşey yapmaya gerek yok. Okul çıkışlarına gidin.

Bir vatandaş
Bir vatandaş - 2 yıl Önce

Öğretmenlerimiz terbiye etmek adına çocuğun kulağını çekiyor ama yanlış.bu devrin çocuğu da velisi de sakat düşünceli.. Sıkıntılı çocuklar disiplin kurulu ile uğraşsın yazın iki satır dilekçe. Ama takip edin sonucunu .. bak veli nasıl takipçi. Veledi uyuşturucu madde kullansa böyle takip etmez..

osman
osman - 2 yıl Önce

Rehberlik öğretmeninin böyle birsey yapması olası değil. Yaptıysa meslekten atmalı.

Engin
Engin - 2 yıl Önce

Ufacık çocuktan ne istemiş .boyleleri eğitimci olamaz yazik

MUSTAFA DUVARCI
MUSTAFA DUVARCI - 2 yıl Önce

TEK TARAFLI BEYANLAR YANILTICIDIR.ÇOCUKLARI ÇOK ŞIMARTIYORUZ.ZARRAI ÇOCUGA OLUYOR.

Şu okullar olmasaydı
Şu okullar olmasaydı - 2 yıl Önce

Çorum da Milli eğitim Müdürlüğü olmayınca bu işler her vakit olacaktır...Gerçekten Çorum da Milli Eğitim Müdürlüğü yok...Kısacası işlevsiz...Olsa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yaşı reşit olmayan öğrenciler hala sigara içmeye devam etmezdi...

ali ak
ali ak - 2 yıl Önce

öğretmende insandır, sen sınıfta bulunan öğrencileri eğitmek için emek vereceksin, o sırada bir öğrenci çıkıp her türlü kuralı çiğneyip yaramazlık yaparak sınıfın huzurunu bozacak, diğer öğrenciler ders dinleyemeyecek, bu durumda öğretmen kusura bakmayın da o öğrencinin kulağını çekme hakkı olsun, o zaman öğretmene gerek yok bir sınıfa doldurun çocukları ellerine birer tablet verin, kapıyı da kapatın, kendileri sınıfta bir arada eğitim yapsınlar kimsede onlara dokunmasın, bende okul yıllarında çok tokat yedim, şimdi o tokatı atan öğretmenlerimi bulsam ellerini öperim, o aile alsın çocuğunu evde kendileri eğitsin, bırakında öğretmenler işini yapsın, zaten çıkartılan saçma sapan kanunlarla elleri kolları bağlandı, gidinde teneffüste okul kenarı sokaklara bakın, niye tüm öğrenciler ellerinde sigara kiminde bıçak, bazıları uyuşturucu pençesinde, düşünün biraz


SIRADAKİ HABER