"Drift" yapan sürücüye 5 bin 10 lira ceza

Çorum'da, otomobiliyle drift yapan sürücüye 5 bin 10 lira para cezası uygulandı.

Çorum'da, otomobiliyle drift yapan sürücüye 5 bin 10 lira para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, trafik kazalarının önlenmesi, kurallarına uyma düzeyinin en üst seviyeye çıkarılması, denetim yoluyla sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması amacıyla Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) aracılığıyla yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Kent genelindeki 59 noktada bulunan 180 kamerayla asayiş ve trafik denetimini sürdüren ekipler, özellikle emniyet kemeri kullanımı ile kırmızı ışık, cep telefonu ve kask kullanım, çift sıra park, yaya yolu park ihlalleri ve drift yapan araçlara yönelik Karayolları Trafik Kanunu'ndaki ilgili hükümler doğrultusunda yasal işlem gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda trafik ekipleri, KGYS kameralarından Sanayi Sitesi girişindeki kavşakta drift atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren bir sürücü tespit etti.

Sürücüye 5 bin 10 lira idari para cezası uygulayan polis, ehliyetine 2 ay süreyle el koydu, aracı da 2 ay trafikten men etti.

Öte yandan, bu yıl içinde drone ve KGYS'nin yanı sıra ekipler tarafından kuralları ihlal ettikleri, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdükleri ve saygısız araç kullandıkları tespit edilen bin 123 sürücü hakkında yasal işlem uygulandı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir...
Söz Bir... - 3 yıl Önce

Göz göre göre cezası var iken bu salaklar hâlâ dirift yapıyorsa kesilen ceza az bile...Her şey müstehak...

Denetim ve ceza gerekli
Denetim ve ceza gerekli - 3 yıl Önce

Çok iyi yapmışlar,ancak yeterli değil,bu tür davranan onlarca hatta yüzlerce şahıs var.Özellikle kebapçı ve dürümcü kuryelerinin de denetlenmesi gerekiyor.Kural ve kaide yok.Ters yönden yola giren,kaldırımlarda seyredenler var.Bu şahıslara yönelik denetimlerde yapılmalı,ayrıca saat 23 de kapanması gereken kafeler var.Saat 24 ü geçtiği halde faaliyetine devam edenler var.Denetleyin.Yanlışa müsaade etmeyin.

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Drift yapanlara verilen cezaların sonuna kadar arkasındayım.

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Trafik kurallarını ihlal edenler cezasını çekmeli .

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Sosyal faaliyeti aktif olan şehirlerde cafeler bırak gece 24 ü sabaha kadar açıktır.İnsanların yaşam tarzına karışmaya hakkınız yok.Ayrıca drift yapanlarla ne alakası var konunun.

Yaptırım gerekli
Yaptırım gerekli @Ali - 3 yıl Önce

Kafe açık olsun da kafelerde oturanlar sabah işine gidecek insanları bağırıp,haykırarak uykusundan uyandırmasın.Gece yarıları arabalardan kız çocukları kavga dövüş iniyorlar.Arkalarından erkekler kızları ikna etmeye çalışıyorlar.Düzenden,ahlaktan bahsediyoruz.Birisi baba parası veya beleş para harcayacak,birileri para kazanacak,birileri uykusundan olacak.

gurbetci
gurbetci - 3 yıl Önce

drift yamalari icin ozel alanlar yapilsa daha emliyetli olur yurt disinda heryerde ozel alanlar var

emre
emre - 3 yıl Önce

gençler eğlensinler herşey yasak bu mantıktan kurtulalım böyle toplumu cezalarla baskılamak yanlış bunu eğitim ile aşarsınız

Ben
Ben @emre - 3 yıl Önce

Sen ne söylediginin farkindamisin. Aldamlar insanlarin canini tehlikeye atiyorlar. Ayrica adi özgurluk diye ben senin etrafinda tehlikeli hareketler yapabilirmiyim elbette yapamam.

Söz Bir.....
Söz Bir..... @emre - 3 yıl Önce

Sayın emre kardeşim,
Bu bir yasak değildir, kamu düzenini korumaktır. Toplum içerisinde, insanları tehlikeye düşürecek hareketleri yapma hakkını eğlenmek gibi değerlendirmek yanlıştır, Bu bir eğlenmek değildir, tam salaklıktır. Kimse keyfi hareket edemez. Böyle bir sorumsuz hareketin Size ve yakınlarınıza zararı dokunabilir.


SIRADAKİ HABER