Köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı

Çorum’da sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı.

Köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı

Çorum’da sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen çocuk ağır yaralandı.

Dalağı parçalanan ve böbreğinde yırtılma meydana gelen 14 yaşındaki Metehan’ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor.

Olay, 5 Mayıs tarihinde Buharaevler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 8. sınıf öğrencisi Metehan öğle arasında 5. Cadde’de bulunan parka gitti. Parkta sahipsiz köpeklerin üzerine doğru koşması üzerine Üresin, kaçmaya başladı.

Kaçarken yolun karşısına geçmeye çalışan Metehan, ayağının refüje takılması sonucu düştü. Yoldan geçen bir sürücünün haber vermesi olay yerine sağlık ekipleri geldi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan talihsiz çocuk, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Dalağı parçalanan ve böbreğinde yırtılma meydana gelen Metehan ameliyata alındı. Hayati tehlikeyi atlatan Metehan’ın yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Baba Aslan Üresin, çocuğunun arkadaşlarıyla birlikte parkta otururken köpeğin kovalamaya başladığını belirterek, “Köpek kovalarken çocuğum kaldırıma yüzüstü düşüyor. O sırada oradan geçen bir sürücü ambulansa veriyor. Çocuğum hastaneye kaldırılıyor. Yapılan tetkiklerde çocuğumda iç kanama olduğu, dalak ve böbreğinde yaralanma olduğu tespit ediliyor. Perşembe gününden beri yoğum bakımda. Parçalanan dalağı tamamen alınırken böbrekteki yırtılmalar tedavi ediliyor” dedi.

Ülkenin bir çok bölgesinde bu tür vakaları sürekli duyduklarını dile getiren Üresin, “Hayvan saldırılarının çoğu basına yansımıyor. Bulunduğumuz semtte de buna benzer çok vaka var. Fiziki müdahale olmadığı için adli ve sağlık kuruluşlarına intikal etmediği için bilinmiyor. Derdimiz sokak hayvanlarının tamamen yok edilmesi değil. Hayvanların kendi yaşam alanları oluşturularak barınaklara alınması. İnsan sağlığı önemli. Çocuğum kaçarak kurtulmuş Allaha şükür. Ancak kaçarken araçta çıkabilir ve çarpabilirdi. Önemli olan çocuklarımızın sağlığı. Yetkililerin tedbir aldığını biliyoruz. Eksiklik varsa eksikliğin giderilmesi noktasında gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyorum. İlgili kurumları göreve davet ediyorum. Sağlık çalışanlarına gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 ay Önce

Belediye bu başıboş köpeklere bir çözüm neden üretmiyor? Gerçi ayçiçek ekip yağ üretecekti değil mi belediye. Belediyenin işi de yağ üretmek ya hani! Eski yönetimleri mumla aratır oldunuz!

İstanbullu Çorumlu
İstanbullu Çorumlu - 3 ay Önce

Belediye napıyor? Şehirde başıboş köpeğin ne işi var? Çorum belediyesinde bir yönetim zaafiyeti var anlaşılan!

Hitit19
Hitit19 - 3 ay Önce

Hayvan sevgisi iyi ama bu sefer de bizim canımız acıyor.Sokak hayvanlarını korurken kendi çocuklarımızı koruyamıyoruz.Bana göre barınak mevcut yerinden kaldırılarak şehir dışında daha büyük alana kurulmalı ve bu tür başıboş hayvanlara orada bakılmalı.Tek mama desteği verelim ama bu sorun bir an önce çözülsün lütfen.

Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

Belediyenin vurdumduymaz tavrı nedeniyle bu olaylarla daha çok karşılaşacağız. Defalarca arayıp şikayette bulunmamıza rağmen belediyenin barınağında yer yok diyerek hiç bir şey yapmadılar. Belediyenin bir şeyler yapması için herhalde bir kaç kişinin köpekler tarafından parçalanması gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın açık talimatlarına rağmen Ak Partili bir belediye bu konuda hiç bir şey yapmamayı tercih ediyor. Tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum.

Çorum 'dan
Çorum 'dan - 3 ay Önce

Çok uyardık diğer illerde olan köpek saldırıları Çorum'da da olacak diye ama maalesef köpekler yine başıboş dolaşıyor. Binevler ve Buharaevler'e gelip görün 8-10 lu gruplar halinde nasıl geziyorlar. Veteriner işlerine telefon açıyoruz, 10 dk sonra tekrar onlar arıyor burada köpek yok diye, ne yapacak hayvanlar sizimi bekleyecek orada, çevreye bakın işte. Cumhurbaskanımızın söylediklerini kimse dinlemiyor, sahipsiz hayvanların yeri sokaklar maalesef Çorum'da.

Elbette biz de seviyoruz hayvanları
Elbette biz de seviyoruz hayvanları - 3 ay Önce

Hergün besliyoruz da ama. Gece olunca canavarlaşıyorlar adeta. Sokağımızda bi havlıyorlar gece gelen gidene, bemen pencereye koşuyoruz acaba çoluk-çocuk mu diye ama birkaçı birlikte çok kovalıyor milleti artık. Bir de çiğ kemik veriyorlar, kasplardan aldıkları. Çok tehlikeli hayvanlar temelli azgınlaşıyor, saldırıyor da. Belediye önlem alacak. Toplayacak bir yere. Sen bi polis olarak, şehire hayvan getirip azıtmaya çalışanın plakasını alırsı, belediyeyi ararsın, hiçbişey yapamazlarmış, peh… Neyse.

SIRADAKİ HABER