Okulda darp iddiası

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir ortaokulda öğrenim gören bazı öğrencilerin Beden Eğitimi Öğretmeni tarafından darp edildiği öne sürüldü.

Okulda darp iddiası

Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir ortaokulda öğrenim gören bazı öğrencilerin Beden Eğitimi Öğretmeni tarafından darp edildiği öne sürüldü.
Edinilen bilgilere göre, Öğretmen M.Ç.’nin, ders esnasında izin almadan sınıfa gittiği gerekçesiyle 7. sınıf öğrencisi E.Ö'ye dayak attığı iddia edildi.
Tokatladığı öğrencisinin kafasını panoya vurduğu ve boğazını sıktığı öne sürülen öğretmen, daha sonra yanına gelen başka öğrencileri de darp ettiği, bu sırada S.Ö. isimli bir öğrencinin burnunun kırıldığı iddiasında bulunuldu.

Ailesiyle birlikte okul idaresine şikayette bulunan E.Ö.’nün hastaneden darp raporu aldıktan sonra polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.
Darp raporu alan diğer öğrencilerin ailelerinin de suç duyurusunda bulundukları belirtilirken Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet’in olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan E.Ö.’nün babası Fatih Ö., darp olayının takipçisi olacaklarını dile getirerek, daha evvel de şikayete konu olan mesele ile ilgili gerekli adımların atılmamasını eleştirdi. 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir bilen
Bir bilen - 2 yıl Önce

Hiç kimse kusura bakmasın.Çok tehlikeli bir nesil yetişiyor. Okullarda öğretmenlerin elleri kolları bağlanmış, öğrenci terbiyesizce davrandığında onu caydıracak hiçbir disiplin kuralı yok. Bu durumda rehberlik servisi devreye sokulur yapma oğlum etme yavrum vs
Sonrası aynen devam.Sokak kuralları aynen işler.Bu yüzden öğretmen uç maymunu oynar. Bu da çok kaza bela savar. Amma bu örnekte olduğu gibi artık okulda öğretmen değil adam yerine bile konulmayan öğretmen öfke patlaması yaşar. Ver bakalım disiplin cezasını,uygula sınıfta bırakmayı bakalım hıza istikamet nasıl oluyor. Hiç bir öğretmen dayak meraklısı değildir. Mesele eşeğe bile rahmet okutacakların okulda yer işgal etmeleri. Bizde herkes okula,sanki herkes okumak zorunda ara elemana hiç ihtiyaç yok mu arkadaş. Bu nasıl iş . Devletin yanlış politikalarının sonucunu öğretmenler ödüyor. 1997 deki Ecevit 'in çaktığı kazığı 21 yıldır kimse çıkaramıyor. Ne kazıkmış arkadaş. ZORUNLU (sorunlu)egitim.

Ahmet eneş
Ahmet eneş - 2 yıl Önce

Eskiden beri öğretmenlerin vurduğu yerde gül biter derler.ama zaman çok değişti.şimdi ise öğretmenler görevini yapamaz hale getirildi.öğretmen öğrencilere bir şey diyemiyor.öğretmene öğrencinin saygı göstermesini bir tarafa bırak,öğrenci gelip öğretmeninden sigarasını yakmak için ateş isteyen öğrenciler var:toplum yozlaştı;sevgi saygı kalmadı:bu olayda öğretmenin bir suçu olduğuna inanmıyorum;bu olayda önce öğrenci velisi;nin sonrada toplum olarak bizlerin oturup hata nerede diye iki kere düşünmemiz lazım:

Mazlum
Mazlum - 2 yıl Önce

Biz korkumuzdan anne babamıza söyleyemezdik.ne zaman öğretmen korkusu bitti eğitim bitti. Önceden MEB tabiri ricaizse eti sizin kemiği benim der öğretmenin arkasında dururdu öğretmen tutanak deyince korkar saygıda kusur etmezdik. Şimdi MEB öğrencinin arkasında öğretmenin karşısında. Birde ihbar attı çıktı oo yemede yanında yat. Öğretmen derse girer çocuk arkada bira içer. Tesbih sallar, öğretmenin gravatını güzeltir. Sonrada meb desinki daha azimli bir ders anlatın. Sen öğretmeni küstürtün meyve veren ağacı taşladın bu ağaç meyve verirmiş? O çocuk burnu kırılmış mış bakalım öğretmene ne küfür etti de adamcağız onu yaptı. Yazık yazık

murat
murat - 2 yıl Önce

birde öğretmeni , okuldaki diğer öğretmenleri hatta çocuğun arkadaşlarını dinleyin derim. Bilmiyorum belkide öğretmen suçludur.

uğur ş
uğur ş - 2 yıl Önce

Ayağa kalkın beyler eğitim ölüyor öğretmenlik çoktan öldü...Artık kimsenin taşın altına elini koyacak mecali ve cesareti kalmadı...Eskiden öğretmenler kahvehaneleri basar orada yakaladığı öğrenciyi bir güzel döver adam etmeye çalışırdı. Şimdi okul kapısının önünde sigara içen öğrenciyi görmemek için yolunu değiştiriyor. Elbette dayağa karşıyız ama bunu en çok eleştirenleri sadece bir günlüğüne o sınıfa sokun. O öğrenciler onun sırtından şırıngayla terini aldığında 'Dayak cennetten çıkmadır' diyeceğinden eminim.
Yazık oldu şimdi.Zaten türünün ender örneklerinden olan ve hala birilerini adam etme peşinde olan bu arkadaş artık alacağı cezadan sonra o da yanlışlara arkasını dönecektir.Bir öğretmen daha gitti!!
Bu bir eğitimi öldürme projesidir. Eğitim ölürse bir ülkenin geleceği yok olur.
Bu projenin en büyük mesullerinden biri basındır. Bilerek yada bilmeyerek bu tip olayları servis ederek toplumsal dinamiklerle oynamaktadır. 'Allah korusun basının eline düşersem' diye hiç kimse artık sorumluluk almamaktadır. Basın endişesiyle yüksek bürokrasi ve siyaset ehli sorumluluk alan kişiye sahip çıkmamaktadır...Bu iş soğuktan donarak ölen adamın misali gibidir. Tatlı bir uykuya dalar ve bir daha uyanamaz. Biz şu an o uykuya dalmak üzereyiz. Öğretmenine sahip çık!

Mat
Mat - 2 yıl Önce

Kara cahil beni de attırır mı şuan yaşadığım yerde lise varsa başka yerde ortaokul varsa ben ortaokulu tercih ederim.Öğrenci kara cahilcileri 16 yıl okuyan öğretmen düşmanı.Benim başıma gelse bu gibi piçleri öldürüp öyle hapse girerim.En azından gecekonduda yaşamamış oluruz bu gibi soysuzlar yüzünden.Emin ol haberlerde bu sefer cani öğretmen veli ve çocuğu vahşice öldürdü olarak bir ilk olacak olsun zaten hayatımı kaydırmışlar.Eski itibar ile mahkemelik olmam ama şuan mahkemelik değilim ama bu soysuzlar yüzünden çok olacak.Kral baba kraliçe anne prens abi prenses abla şimdiki eğitim sisteminde onlara dokunsam inan şu an idam olsaydı milletin önünde bizi idam ederdi.Eğitim sisteminde çocuklar bizim evladımız gibi olmalı veliler mücadeleci işbirlikçi olup çocukları düzeltebiliriz.Şu an öğrenciye bakıyorum konuşuyor derste sanki ben oralı bile değilim şeklinde davranıyor.Allah bizi hayırsız yuvadan korusun bir öğretmen adayı olarak kimseyi öğretmenliğe yönlendirmeyeceğim.16 yıl artık 18 veya 19 yılda olacak gibi zorunlu yüksek lisans olabilir.Her neyse 16 yıl uğraş sonucu atılmak için okumak eziyettir.Düşman öğrenci veli artık idarecide de var istemiyorum.Öğretmen sorunlular yüzünden atılmamalı.Eğlence niyetine okula gelenler yüzünden öğretmen açığa alınmamalı görevine iade edilmeli.Chp yada hdp iktidar olsa bunları yapardı.

Bilinmeyen yabanci
Bilinmeyen yabanci - 2 yıl Önce

Okulun fotoğrafı

Yiğit
Yiğit - 1 yıl Önce

Bende aynı okuldayım bu çocuk kendini artist sanıyor haraç kesiyordu ve arkadaşlarından 2 4 tanesi taciz ettiğini söyledi

123
123 @Yiğit - 7 ay Önce

kardeşim ben o çocuğun en yakın arkadaşıyım ve hiçbirzaman öyle birşey yapmadı yalan söyleme iftira atma


SIRADAKİ HABER