Provokasyon uyarısı!

Çorum olaylarının yıl dönümü yaklaşırken olası provokasyonlara karşı uyanık olunması uyarısında bulunuldu.

Provokasyon uyarısı!

RECEP MEBET

Çorum olaylarının yıl dönümü yaklaşırken olası provokasyonlara karşı uyanık olunması uyarısında bulunuldu.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde geçen yıl Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen anma etkinliklerinde yaşanan gerginliğe dikkat çeken duyarlı vatandaşlar, yetkililere seslenerek benzer sıkıntıların yaşanmaması için tedbir alınmasını istediler.

3 Temmuz 2017 tarihindeki etkinliğe katılan bazı kimselerin HDP flaması taşıması nedeniyle çıkan gerginliğin güçlükle kontrol altına alındığını hatırlatan vatandaşlar, “Terör destekçilerini tekrar bu meydanda görmek istemiyoruz” diye konuştular.

“Şehir dışından gelip nefret diliyle bizi birbirimize düşürmeye çalışanları da Çorum’da istemiyoruz” diyen vatandaşlar, provokatif konuşmaların halk üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğuna işaret ettiler.

Etkinlik boyunca Çorum’un en işlek noktaları olan Gazi ve İnönü Caddeleri’nin trafiğe kapatıldığını belirten esnaf ise bu tür etkinliklerin Kent Meydanı veya Cumartesi Pazarı alanında yapılmasının daha uygun olacağı görüşünü dile getirdiler.

Çorum’daki barış ve kardeşlik hukukunun korunması için herkese önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayan vatandaşlar, yetkililere ve ilgili sivil toplum kuruluşu yöneticilerine seslenerek, “Şehrimizin huzur ve güvenliğini tehlikeye düşürecek hiçbir girişime göz yumulmamasını istiyor ve bu hususta duyarlılık bekliyoruz” açıklamasında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER