Yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara otomobil çarptı

Çorum'da yolun karşısına geçmeye çalışan biri kadın 2 kişiye otomobil çarptı.

Yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara otomobil çarptı

Çorum'da yolun karşısına geçmeye çalışan biri kadın 2 kişiye otomobil çarptı.

Kaza, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, hastanede işlerini bitirdikten sonra yolun karşı tarafında bulunan otobüs durağına gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan Şerife Gülmez ve Fahri Kabaca'ya, İbrahim Ç. yönetimindeki 19 TK 535 plakalı otomobil çarptı. Yaralılara ilk müdahale sürücü ve hastane çalışanları tarafından yapıldı. Hastane önündeki kazayı duyan Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli de aşağı inerek yaralıların durumları hakkında bilgi aldı. Erol Olçok Eğitim ve araştırma Hastanesine kaldırılan yaralıların tedavileri sürüyor.

Korkunç kaza güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntüde çapmanın etkisiyle her iki yayanın havaya fırladığı ve daha sonra yol kenarına düştüğü görülüyor.

(İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan
İhsan - 3 yıl Önce

bi üst geçit yapamayacak kadar para yokmu çorumda yapin artik şu üst geçiti insanlar ölmesin

Yorumcu
Yorumcu - 3 yıl Önce

Çorum belediyesi şehirdeki trafik ışığı bulunan yaya geçitlerine öncelik yayaların ibaresi taşıyan fosforlu tabelalar yerleştirdi bu durum yaya güvenliğini tehlikeye sokuyor trafik ışığının bulunduğu yaya geçitlerinde öncelik yayanın olmaz yayada sürücüde ışığa uymak zorundadır bu yazıyı gören tayalar kırmızı ışıktakasıls kasıla geçiyorlar geçiş önceliği benim diye bir an önceo tabelalar sökülmeli yoksa böyle istenmeyen olaular yaşanabilir

SIRADAKİ HABER