Bayat Hastanesi sele teslim oldu

Çorum’un Bayat ilçesinde inşaası tamamlanan Devlet Hastanesi yeni binasını sel bastı.

Bayat Hastanesi  sele teslim oldu

RECEP MEBET
Çorum’un Bayat ilçesinde inşaası tamamlanan Devlet Hastanesi yeni binasını sel bastı.

Geçtiğimiz Cuma günü başlayan sağanak yağış sırasında yaşanan taşkın, açılış için gün sayan Bayat Devlet Hastanesi’nde su baskınına neden oldu.
Şiddetli yağış sonrası sele teslim olan hastanenin bodrum ve zemin katının balçıkla kaplandığını belirten vatandaşlar, inşaat aşamasında da benzer baskınların yaşandığını bildirdiler.

Mevcut imkanların baskına müdahalede yetersiz kaldığını savunan vatandaşlar, dere yatağının yanı başındaki hastanenin çevresine taşkın önleme amaçlı kanalların açılması gerektiğini dile getirdiler.
Sel felaketi sonrası Bayat Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı ise yaraların sarılması için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayatlı
Bayatlı - 3 ay Önce

7 yıl da ancak bitirilebildi açılacağı yıl sel bastı. Bayatlı bas bas bağırdı dereye hastane yapıyorsunuz diye ancak dinlemediler kos koca bayat belediyesi ak parti döneminde hastane icin baska bir yer bulamadı yapılan bina kiracisiz kalmasin diye mi şehir o tarafa büyüsün diye mi herkes biliyor. Bu inat yüzünden devletin yani bizim milyonlarca liramız heba oldu sorumluluğu alacak kimse var mı?

bayatlı
bayatlı - 3 ay Önce

bu hastanenin orada olmaması için halk çırpındı resmen. lakin görevdeki belediye başkanı inatla hastanenin yerin dere yatağında kalmasını sağladı. sanırım belediye başkanının ısrarı yeni yapılan hastanenin tam karşınında kendisine ait apartman olması.

Süleyman Yağlı
Süleyman Yağlı - 3 ay Önce

Sorumlular hesap vermeli mahkeme huzurunda..

İbrahim Kargı
İbrahim Kargı - 3 ay Önce

Acaba hak ediyor muyuz?

SIRADAKİ HABER