Bu kadar kötü olamazsınız beyler

Evet beyler bu kadar kötü oynamaya hakkınız yok. Gerçekten grupta hem maddi hemde manevi olarak en rahat takımsınız ancak sahadaki görüntüler hiç bunla uyumlu değil.

Sakın hakem demeyin oraya geleceğim ancak önce aynaya bakmak zorundasınız. Aslında hafta içi oynanan Payasspor maçındaki görüntü Buca maçının sonucu hakkında bilgiler veriyordu. İyi oynamadığımız maçı kazanmayı başarmıştık. Ancak çekirge bu kez sıçramadı ve iyi oynamadığımız maçı kaybettik.

Yediğimiz ilk golü izlediğimiz zaman savunmamız hakkında yorum yapmak bile yanlış. Hafta sonu ben 2. Amatör Küme maçı, U 16 ligi maçları izledim bu kadar basit gol yiyen takım görmedim. Tac atışından alıyor adam topu elini kolunu sallıyarak giriyor altı pasa kadar sonuçta malum.

Kötü oynadığımız bir maçta hemde büyük moral veren galibiyet golünü bulmamıza rağmen silkinip kendine gelmesi beklenen takımdan yine eser yok. Topa sahip olmayı beceremeyen tamamen savunma üzerine kurulu bir oyunla maç bitirmek her zaman mümkün olmuyor.

İsim isim yaptığımız zaman yanlış yorumlar çıkarılabiliyor. O yüzden genel bir yorum yapmayı bu aşamada daha doğru buluyorum. Savunmamız kanatları kötü göbeği toparlıyor dedik bu maçta ayakta kalan yoktu. Her topta rakip kaleci Onurcan’ın burnunun dibine kadar girdi.

Orta sahada iyi bir kesicimiz var ancak top yapma özelliği az, Diğer arkadaş ize beklentilerin çok uzağında topu saklama ve topa sahip olmada yine etkisiz eleman. Bana göre son haftalardaki en büyük sorunumuz ise kanatlar.

Ersin hoca Payasspor ve Bucaspor maçında ilk yarı sonunda hamleyi kanatlardan yapıyorsa oturup düşünmesi gerekenler var. Bu arkadaşlara sormak gerek bu işten geleceğinizi planlıyorsanız oturun kendizini bir izleyin sonra alın başınızı iki elinizin arasına düşünün bir sonraki sezonda bu kulüpte kalabilecekmisiniz veya böyle bir kulüp bulabilecekmisiniz. Çok zor beyler aklınızı başınıza alın ve elindekinin değerini bilin. Elinizden bu kuş kaçtıktan sonra geri dönmesi mümkün değil haberiniz olsun.

Kaçırdıklarınızın büyüklüğünü anlamanız için illa maç sonu sonuçlara bakmanız gerekmiyor. Ah bir büyük düşünseniz ah bir iş işten geçmeden düşünseniz o zaman anlayacaksınız fakat ne hikmetse hem sonradan düşüyor jetonlar. Bir bakın allah aşkına bizim üstümüzde bulunan takımların aldıkları peşinata maç başına ve prime birde sizinkiler ile kıyaslayın.
Buca maçını alsaydınız kazanacağımız prim diğer takımdaki futbolcuların maç başlarına yakın olduğunu biliyorum. Yani beyler hiç bir mazeretiniz yok. Sekiz haftalık bir maraton kaldı. Telafisi olmayan maçlar oynuyorsunuz o zaman her kez kendine çeki düzen verecek.

Ersin hocam formsuz isimlerde ısrar etmenizide anlamakta zorlanıyorum. Forma verdiğiniz gençlerden şanslarını iyi kullananları neden formsuz isimler yerinde oynatmıyorsunuz. Formsuz isimde ısrar etmek yerine alternatifleri üzerinde durmak ve takım içinde forma rekabeti oluşturmak birinci öncelikli göreviniz olduğunu düşünüyorum. Dikkat edin isim vermiyorum çünki bunu en iyi bilen sizsiniz çünki onlarla yaşayan ve en iyi gören sizlersiniz.

Gelelim maçın hakemine. Üste bakınca alt ligleri yorumlamak zor değil aslında. Bir MHK düşünün biri düşme diğeri play-off potasındaki takımların maçına bir aydır maç almamış iki kez klasman düşmüş çıkmış bir ismi görevlendiriyor. Maçta Buca lehine verilen ilk penaltıyı çalan hakemin lisansını yırtması lazım MHK’nin. Aynı hakem ikinci yarıda Barış’ın kaleci tarafından düşürüldüğü pozisyonda devam diyorsa burda art niyet aramak lazım.

1. Amatör Küme’de şampiyon olan Osmancık Belediyespor’u tebrik ediyorum. İnşallah Çorum adına iki sezondur yaşayamadığımız baraj heyecanı bu yıl yaşarız.

BAL temsilcimiz Sungurlu Belediyespor bu hedefe doğru çok önemli bir adım daha attı. Voleybol’da ise iki takımla 1. lig hedefine sevinirken ilkini değerlendiremedim ikincisinide büyük oranda kaybettik. Bu noktada özellikle mevcut takımımıza gereken desteğin verilmemesi ve sezon başındaki yanlışlar çok büyük etken oldu bu kaybedilen değerde.

YORUM EKLE