Bu maça takılmayalım...

Bırakın grubu Türkiye Liglerinin rekortmen takımı önünde 58. dakikada gelen penaltı golüne kadar verilen mücadeleyi ayakta alkışlıyorum. Hücum hattındaki üç ismimizin biraz gününde olsa golü bulabileceğimiz bir maçta malesef penaltıdan yediğimiz gol bizi bitirdi.
Karşımızda tüm mevkilerde tecrübeli isimlerden kurulu ve çok iyi organize olmuş bir rakip verdi. Futboldan anlayan herkes bunu sahada açıkca gördü.
Rakibin hakkını teslim ederken bu sezon gösterdiği performans ile bizlere haklı gururlar yaşatan kırmızı siyahlı formayı giyen futbolcularımızında hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Bazı fırsat kollayan klayve delikanlıları gibi sallama moduna geçecek değiliz.
Bizim her platformda övündüğümüz alt yapımızdan çıkan gençlerimiz dediğimiz isimleri kamuoyu önüne atmak onlara sallamak ne kadar basit değilmi. Sanki bu mağlubiyet onların eseri. Onlardan daha formsuz isimler vardı fakat hemen kolaycılığa kaçarak alt yapımızdan çıkan gençlerimize sallama hastalığından vazgeçelim. Onlar ve onları görerek gelecekte bu formayı giyecek isimler bu kulübün geleceği bunu asla unutmayın.
Maçı penaltıdan önce ve sonra diye ikiye ayırmak mümkün. Penaltıya kadar her şey istediğmiz gibi gitti. Hücumda Kıvanç, Murathan ve Mikail biraz performanslarına yakın oynasalar sonuç farklı olabilirdi. Golden sonra ise sanki maçı bitirdik ve mağlubiyete razı olduk.
Bunda tecrübeli teknik adam Bahri Kaya’nın yaptığı hamlelerin sahaya olumsuz yansımasınında etkisi büyük oldu. Belki gol atamayabilirdik ancak en azından rakibi zorlayabilirdik. Berabere iken yaptığımız baskıyı mağlup iken yapamadık. Zaten Kerem Çağatay’ın olmadığı maçta orta saha kontrolü özellikle rakibe kaptırdık. Nizamettin gibi tecrübeli isimle oyunu kontrol eden Manisa karşısında Muhammed Rıdvan’ın tek başına çabası sonuç vermesi zaten mümkün değildi.
Yapılan değişikliğe yorum yapmayacağım fakat Kıvanç’ı orta sahaya çekmek çok yanlış oldu Bahri hocam. Keşke üç hücumcu ile oynamak yerine birini orta sahaya yapsaydın. Zaten üstün olan rakip ikinci yarıda oyuna aldığı Ferhat ile iyice kontrolü eline geçirdiği orta saha Kıvanç’ın bu bölgeye gelmesi ile kelimenin tam anlamı ile at koşturdu bizde seyretmek zorunda kaldık.
Evet yensek çok güzel olurdu beraberliğede razı idik. Ancak olmadı rakip tecrübesi ve kalitesi ile maçı kazanmayı başardı. Hakemle ilgili yapılan yorumlar için ne desek anlamsız çünki sonuçta karar merciinde değiliz.  Orta sahada topsuz alandaki pozisyon için görmedim ancak yardımcı hakem çağırdıktan sonra ve görenlerden duyduğuma göre dirsek atma ve yerde basma hareketlerinden sonra kesinlikle atması gerekirdi. Maçın 25. dakikalarında olan bu pozisyon kader anı olabilirdi.
Bu maça takılıp kalmak bize çok şeyler kaybettirir. Çünki ilk yarının son dört haftasında üçü deplasman içerde Samsunspor ile oynayacağımız zorlu bir periyot var. Play-off içinde yer almak için bu maçları en az kayıpla geçmek gerekiyor. Bana göre bu maçtan çıkartılacak en önemli ders gol yediğimiz dakika maç bitmiyor. Mücadeleyi son düdüğüne kadar sürdürmek.
Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stad eğer kale arkasındaki boş tribünüde taraftar alınsa tarihinin en fazla taraftarının izlediği maç olacaktı. Kapıda kalan taraftarlar ne gerekçe ile o bölüme alınmadı bilmiyorum. Bu taraftar keşke takımın oyundan düştüğü golden sonraki bölümde onları ayağa kaldıracak katkıyı verebilseydi. Tabiki en önemlisi ise sahaya coşku verseydi yabancı madde atmasaydı. O hakemin başına gelen nesne inşallah başımıza çok işler açmaz. Atana ve onun yanında olduğu halde ona engel olmayanları bulup kulübün başına açılacak muhtemel işlerin faturası onlara kesilmeli.
Çorumspor taraftarı olarak şunu unutmayacağız ekonomik gücümüz belli kadromuzun maliyeti belli ve bu şartlar içinde olabilecek en güzel işler yapılıyor. Gelecek adına güzel adımlar atılıyor, kurumsal yapı adına güzel işler hayata geçiyor. Bunların kıymetini bilerek uzun vadeli bir planlama ile merdivenleri sindire sindire çıkacağız. Tabiki gönül istiyorki ikişer ikişer çıkalım ve fakat bunu yapıpta şu anda tarihin tozlu yapraklarına giden kulüp sayısı her sezon artarak devam ederken akıllı olmak lazım.
Yıllarca kaldığımız 3. lig batağından çıkalı henüz bir yıl bile olmadı. Şimdi sıra tabiki üst lige çıkmakta. Bunun içinde gerekli alt yapıyı oluşturalım. Yeni Stadyum güçlü bir alt yapı ve tabiki en önemliside kurumsal bir yapı. Bunlar içinde süreç işliyor ve sonuçlarını inşallah önümüzdeki aylarda hep beraber göreceğiz. Yaşadığımız bu güzelliklerin kıymetini bilelim ve bindiğimiz dalı kesmeye çalışmayalım. Gönül istiyor fakat hayatın gerçeklerinide unutmamak gerekiyor.

YORUM EKLE