Ahlatcı’dan Fen Edebiyat’a laboratuvar desteği

Fen Edebiyat Fakültesi’nde Ahlatcı Holding tarafından tefriş ettirilen "Ahmet Ahlatcı Araştırma Laboratuvarları"nın açılışı Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı'nın katılımlarıyla yapıldı.

Ahlatcı’dan Fen Edebiyat’a  laboratuvar desteği

Fen Edebiyat Fakültesi’nde Ahlatcı Holding tarafından tefriş ettirilen "Ahmet Ahlatcı Araştırma Laboratuvarları"nın açılışı Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı'nın katılımlarıyla yapıldı.

Törende Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Güler, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Dolapçı, Antropoloji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Tolga Çırak, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler de hazır bulundu.

Kurdele kesimi sonrasında laboratuvarları inceleyen Rektör Prof. Dr. Alkan ve Ahmet Ahlatcı, laboratuvarlarda yer alan cihazlar başta olmak üzere inceleme konusu yapılan maddeler, iskeletler, kafatasları ve diğer hususlarla ilgili bilgi aldılar. Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Güler, fizik laboratuvarıyla ilgili genel bilgileri aktarıp burada yapılan çalışmalara değinirken, Antropoloji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. üyesi Mustafa Tolga Çırak ise Antropoloji bilim dalıyla ilgili çeşitli konulara değinip laboratuvarda yer alan iskeletlerle ilgili bilgiler verdi.

Yapılan çalışmalar sonucunda Antropoloji Laboratuvarı kullanıma hazır hale getirilirken Fizik Laboratuvarı da kısmen revize edildi. Gerek akademik çalışmalara katkı sağlayacak olması dolayısıyla, gerek öğrencilere yönelik faaliyetlerin yürütüleceği, aktif şekilde kullanılan bir ortam olarak tasarlanması nedeniyle Ahmet Ahlatcı Araştırma Laboratuvarları üniversite, şehir ve bölge için büyük bir kazanç oldu.

Törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da, “İlimizde pek çok yatırıma imza atan Çorum sevdalısı hemşehrimiz Ahmet Ahlatcı, aynı zamanda Üniversitemiz Fizik Bölümü’nün bir mezunudur. Birçok alanda faaliyet gösteren şirketlerin yönetimine ek olarak hiçbir dersi kaçırmadan, her sınavı başarıyla tamamlayarak ötelenmiş olan mezuniyetini gençlere örnek olarak gerçekleştirmesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Mezun olduğu bölümün yanı sıra Antropoloji Bölümü’ne de modern bir laboratuvar kazandırma isteğini büyük bir mutlulukla görmekteyiz. Kendisine ilimiz ve üniversitemiz adına teşekkür ediyor, sahip olduğu faklı vizyonun ilimize hep yansımasını diliyorum” şeklinde kaydetti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginç
ilginç - 4 yıl Önce

koskoca Ahlatçı ismi böyle küçük bir yere yaraşır mı???? devasa bir camii şerif olmalı en azından babasının şanına layık...

Tuhaf
Tuhaf - 4 yıl Önce

Tüm duvarı kapıyı vs kaplayacak şekilde AHMET AHLATÇI yazsalarmış daha iyiymiş.

SIRADAKİ HABER