Akademisyen açığı arttı

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Vahdet Özkoçak, "Adım Adım Akademisyenlik" konulu bir konferans verdi.

Akademisyen açığı arttı

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Vahdet Özkoçak, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Eğitim Kulübünün davetlisi olarak "Adım Adım Akademisyenlik" konulu bir konferans verdi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen, öğrenci ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği konferans, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kulüp Başkanının konuşması, Dr. Özkoçak‘ın özgeçmişinin okunması ve konuşması ile devam eden konferansta Özkoçak, 15 Temmuz sonrası ülkemizde var olan akademisyen açığının malum yapının üniversitelerden temizlenmeye başlanması ile daha çok arttığına, vatanını seven, milli ve manevi değerlere sahip çıkacak genç akademisyenlere ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. Konferans sonunda Dr. Özkoçak'a, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
RTE
RTE - 4 yıl Önce

Ne akademisyeni kan emici bunlar...

SIRADAKİ HABER